• Anasayfa
  • Mobil
  • HTC, M1 ve S1 Adında İki Nexus Modeli Üzerinde Çalışıyor

HTC, M1 ve S1 Adında İki Nexus Modeli Üzerinde Çalışıyor

0
0
0
0
0
HTC, M1 ve S1 Adında İki Nexus Modeli Üzerinde Çalışıyor
Söylentilere göre bu yıl HTC, Google ile anlaşma yaparak bu yıl ki Nexus cihazların üretimini gerçekleştirecek.
Aslında geçtiğimiz yıl HTC’nin 2016’daki Nexus’ları üretebileceğine dair ciddi söylentiler bulunuyordu fakat çokta bir detay yoktu. Twitter’ın fenomen isimlerinden Evan Blass, HTC’nin Android N işletim sistemi üzerinde kurulu yeni Nexus cihazları M1 ve S1 üzerinde çalıştığını açıkladı. (cihazların kod adları T50 ve T55)

Blass, genelde attığı tweet’lerde cihazların bazı yazılım ya da donanım özelliklerine de yer verirdi. Ne yazık ki bu sefer cihazın özellikleriyle ilgili pek fazla bilgiye yer vermiyor. Fakat hatırlarsanız daha önceki söylentilerde cihazın bir tanesinin 5.5 inç, bir tanesinin de 5 inç büyüklüğünde olacağı söyleniyordu. T50 ve T55 kod adlarından yola çıkarak bu söylentilerin doğru çıkma ihtimalinin çok yüksek olduğunu söyleyebilirim. 
 


Cihazla ilgili diğer söylentiler ise SD 820 işlemciye ve 4 GB RAM’e sahip olacağı yönünde. Zaten bu zamana kadar üretilen Nexus’ların hiçbir tanesi öyle üst seviye özelliklere sahip olmamıştı. Bu nedenle özelliklerinin bu şekilde olma ihtimali hiçte az değil.

HTC yapımı Nexus’larla ilgili söylentiler bu kadar. Google’ın önümüzdeki ay (16-20 Mayıs) düzenleyeceği 2016 Google I/O geliştirici konferansında daha fazla bilgiye sahip olacağımızı düşünüyorum.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0