• Anasayfa
  • Mobil
  • HTC’nin Nexus 2016 Modeline Ait Yeni Bilgiler Ortaya Çıktı!

HTC’nin Nexus 2016 Modeline Ait Yeni Bilgiler Ortaya Çıktı!

0
0
0
0
0
Önümüzdeki 3 yıl boyunca Nexus cihazlarını üretecek şirket olan HTC’nin bu yıl duyuracağı modelle ilgili tasarım ve özellikler şimdiden konuşulmaya başlandı.
Geçtiğimiz haftanın sonuna doğru HTC’nin Google’la 3 yıllık sözleşme imzalayarak önümüzdeki 3 yıl boyunca Nexus cihazlarını üretecek şirket olduğunu açıklamıştık. HTC’nin bu yıl üreteceği Nexus modeliyle ilgili ilk tasarım ve özellikleri de ortaya çıkmaya başladı.

Tasarımcı Dmitry Stvolov tarafından oluşturulan HTC Nexus 2016 modelinin konsept çalışması, cihazın neye benzeyeceği konusunda bir fikre sahip olmamızı sağladı. 

Şunu söyleyebilirim ki Stvolov bu çalışmayla gerçekten iyi bir iş çıkarmış. Hayalindeki tasarımı HTC’nin kendine has tarzından bir parça alarak harmanlayan Stvolov, gerçeklikten uzaklaşmayıp gayet olası bir çalışmaya imza atmış.Tasarımını bir kenara bırakıp donanım kısmına geçtiğimizde HTC Nexus 2016’nın büyük ihtimalle Snapdrgon 820 işlemciye sahip olacağı belirtiliyor. 5.2 inç büyüklüğünde ve Gorilla Glass 4’le korunan bir ekranla gelmesi beklenen cihazda 3 GB RAM ve 32 / 64 ve 128 GB dahili hafıza seçeneklerinin olacağı belirtiliyor. Yüksek ihtimalle 12.3 / 8 MP çözünürlüklerinde arka ve ön kameranın olacağı belirtilen HTC Nexus 2016’da, 3200mAh gücünde batarya, USB Type C portu ve hızlı şarj özelliği yer alacak.

Android N sürümü dışında farklı bir işletim sisteminin geleceğine ihtimal vermediğim (ve verilmeyen) HTC Nexus 2016’nın ekranının çok ince çerçevelere sahip olabileceği ve ön kısmında çift hoparlörünün olacağı söyleniyor. 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0