HTC'nin Snapdragon 820'li Yeni Telefonu: HTC O2

0
0
0
0
0
HTC'nin One M9 ve One M9 Plus modellerinin tanıtımı sonrasi yeni üst seviye model çalışmalarına başladı. HTC O2 adını alacağı konuşulan yeni cihazda Snapdragon 820 kullanılacak.
Samsung'un Galaxy Note 5 ve Galaxy S6 Edge Plus tanıtması, Apple'ın iPhone 6S çalışmaları ardından bu sefer yeni haberler de HTC tarafından geldi. HTC'nin One M9 ve One M9 Plus modellerini tanıtması ardından ortaya çıkan detaylara göre HTC O2 adında yeni bir cihaz yolda.

Aslına bakarsanız durum biraz ilginç, çünkü HTC'nin One M9'da Snapdragon 810 kullanması canını yakmıştı. Çeşitli ısınma sorunları ve alüminyum kasa ile birleşince ortaya çıkan aşırı sıcaklık, One M9'un satışlarını da ciddi oranda etkilemesine rağmen HTC, Qualcomm cephesinden vazgeçmemişe benziyor. Çünkü HTC O2 için çıkan bilgilere göre bu cihaz Snapdragon 820 kullanacak.Ayrıca 6 inç 2K ekranAdreno 530 grafik işlem birimi ve 4GB RAM gibi ayrıntıları da bulunan cihaz 20.7MP arka ve 5MP ön kamera bulunacak. 3500mAh ile gelmesi beklenilen HTC O2 BoomSound hoparlörlerin yanında çeşitli IP sertifikaları ile suya ve toza karşı da dayanıklı olacak. Ayrıca raporlar bu telefonun 5 inç versiyonu da olabileceğini, hatta bu cihazda 4K erkan görebileceğimizi de belirtiyor.

Şu anda söylentiden ibaret olan bu cihazın detayları da ilerleyen günlerde teknoloji meraklılarının gündemini uzun süre meşgul edeceğe benziyor. Fakat HTC'nin hala tam verim alınamayan Snapdragon 820'ye yönelmesi bakalım önümüzdeki sene de şirkete satış konusunda sıkıntılar yaratacak mı buni hep beraber göreceğiz.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0