• Anasayfa
  • Mobil
  • HTC One A9'un Türkiye Satış Fiyatı Belli Oldu

HTC One A9'un Türkiye Satış Fiyatı Belli Oldu

0
0
0
0
0
HTC'nin One M9'dan sonra piyasaya sürdüğü yepyeni cihazı olan ve iPhone benzerliği ile tartışma konusu olan One A9 modelinin Türkiye satış fiyatı belli oldu.
Bugün içinde yapılan Türkiye lansmanı sonrası fiyatları belli olan Xperia Z5 ailesi için buradan belirttiğimiz haberimiz sonrası şimdi de HTC kanadından haber geldi. iPhone benzerliği ile tartışma konusu olan ve "HTC mi yoksa Apple mı kopya çekti" gibi görüşlerin karşılaşmasına yol açan HTC'nin yeni üst seviye telefonu One A9, gelen resmi bilgilere göre 2.499TL gibi bir fiyatla satışa çıkacak.

Sony Xperia Z5 ile aynı fiyatta yarışacak olan HTC One A9, 12 Kasım'da raflardaki yerini alarak dileyen kullanıcıların sahip olmasını bekleyecek.Teknik özellik bakımından 5 inç boyutunda Full HD AMOLED ekranda Gorilla Glass 4 desteği bulunuyor. Gücünü 1.5GHz hızındaki 8 çekirdekli yapıda olan Qualcomm Snapdragon 617'den alan cihaz Adreno 405 grafik işlem birimi ve 2GB veya 3GB RAM kapasiteleri ile gelmekte. Ayrıca bellek mikrarıyla doğru orantılı olarak 16GB ve 32GB depolama kapasitesine sahip olan cihazın 2.499TL'lik fiyatı 2GB RAM ve 16GB depolama sunan modeline ait olduğunu belirtelim.
 

13MP arka ve 4MP ön kamerasının ynaında 2150mAh batarya kapasitesine sahip olan cihazın açıkcası Xperia Z5 gibi bir cihazın yanında oldukça geride kaldığını söylemek gerekli. Yani şahsi fikrim olarak hali hazırda her ne kadar durum tam tersi gibi olsa da koskoca HTC'yi One A9'da "iPhone çakması" muamelesi görürken 2.500TL fiyatıyla bu özellikleri sunması biraz pahalıya kaçmış gibi görünmekte.

Sonucu kullanıcıların kararına bırakarak HTC One A9'un operatör kanallarında da ilerleyen günlerde satılacağını belirtmiş olalım.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0