• Anasayfa
  • Mobil
  • HTC One E9 Ve One E9 Plus'ın Fiyatı, Özellikleri Ve Çıkış Tarihi Belli Oldu

HTC One E9 Ve One E9 Plus'ın Fiyatı, Özellikleri Ve Çıkış Tarihi Belli Oldu

3
1
0
0
0
HTC'nin Mobil Dünya Kongresi'nde tanıttığı One M9 üst seviye akıllı telefonunun ardından One E9 modeli bekleniyordu. One E9 Plus olarak geleceği anlaşılan telefonun teknik özellikleri, fiyatı ve çıkış tarihi belli oldu.
HTC'nin bu sene merakla beklenen telefonu olan One M9Mobil Dünya Kongresi'nde yapılan lansmanla sevenleriyle ve merak edenlerle buluşmuştu. Yaklaşık iki hafta önce de yayınladığımız bu haberimiz ile yeni bir üst seviye cihazı çıkaracağı konuşulan HTC için One Ê9 model adı taşıyacağı söylenmekte olduğunu sizlere aktardık.

Fakat 3 gün önce yayınladığımız bu haberimiz ile bu modelin One E9 Plus olarak çıkacağını sizlere iletmiştik. @Upleaks tarafından paylaşılan görsel ve bazı teknik özelliklerini sizlere aktardığımız bu modelin şimdi de çıkış tarihi ve fiyatı belli oldu. Şimdi ise söylentiler biraz daha farklılaşarak HTC'nin One E9 ve One E9 Plus olarak iki cihaz çıkarılacağı şeklinde yoğunlaştı.Nowhereelse ve nam-ı diğer @Onleaks tarafından yapılan habere göre HTC One E9 ve HTC One E9 Plus'un teknik özellikleri şu şekilde olacak;

One E9 7.49mm kalınlığında ve 150gr ağırlığında olacak. Ayrıca 156.5mm 76.5mm genişliğinde olması beklenen telefon FullHD çözünürlüğüne sahip 5.5 inç ekran ile donatılmış, Sekiz çekirdekli ve 2.2GHz hızındaki MediaTek MT6795M işlemci ve 2GB RAM desteği ile gelecek cihaz arka kamerada 13MP (F / 2.2 - 28mm) ve ön kamera olarak da 4UP (F / 2.0 ile birleştiğinde - 24.7mm) tercih edilmesi bekleniyor. 2800mAh batarya ile günü rahatlıkla geçireceği iddia edilen One E9 16GB genişletilebilir (+MicroSD) dahili depolama kapasitesine sahip olacak.One E9 Plus'ın ise yine 5.5 inç büyüklüğünde fakat 2K, yani QHD ekran ile gelmesi bekleniyor. One E9 Plus modelinde de aynı işlemciyi, yani 2.2GHz hızındaki MediaTek MT6795M'i tercih edeceği söylenen HTC, bellek konusunda ise 3GB RAM'e yer verecek. Arka kamerada 20MP'ye yükseltilmiş olacak One E9 Plus, ön kamerada yine 4UP ile devam edecek. Azıcık yükseltilmiş 2840mAh batarya ile günü tamamlamak isteyen Plus modeli, yine arttırılabilir olacak şekilde bu sefer 32GB depolama kapasitesine sahip olacak.

Son olarak her iki cihaz da elbette Android 5.0 Lollipop'a sahip Sense 7 arayüzüne sahip olacak.Sonuç olarak ilk olarak One E9 modeli ortaya çıkan HTC'nin daha sonra One E9 Plus olarak çıkacağı söylendi. Sonrasında da bu iki cihazın da çıkartılacağı anlaşılan bu modellerde Plus modeli alışkanlıkların dışında ekran boyutuyla değil teknik özellikleriyle bir artı sağlayacak gibi duruyor.

Fiyatlara gelecek olursak eğer OnLeaks'e göre One E9 modeli 389 Euro  fiyata sahip olacak. Daha güçlü olan One E9 Plus modeli ise 449 Euro fiyat ile satışa çıkacağı söyleniyor. Ülkemize gelecekse eğer tahmini olarak One E9'un en az 1.700TL, Plus modelinin ise 1.900TL ile gelebilir. (Ya da en az 2.000TL bandına çıkarmaları da muhtemel)
3
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
3
1
0
0
0