• Anasayfa
  • Mobil
  • HTC One M9'un Full HD Ekrana Sahip Olacağı Kesinleşti

HTC One M9'un Full HD Ekrana Sahip Olacağı Kesinleşti

0
0
0
0
0
HTC'nin merakla beklenen telefonu One M9 (Hima)'nın paylaşılan duvar kağıdıyla 1080p ekrana sahip olacağı ortaya çıktı.
HTC'nin en çok merakla beklenen telefonu olan One M9, Mart ayındaki Mobil Dünya Kongresi'nde tanıtılacak. Yaklaşık 2 hafta kalan etkinlik öncesi birçok telefon gibi M9 için de bazı bilgiler ve sızıntılar ortaya çıkıyor.

Özellikle son zamanlarda artan Quad HD ekranlı telefonlara eklenme ihtimalinin olduğu düşünen HTC firması, bu beklentiyi boşa çıkararak Full HD kullanmaya devam ediyor. Bu durum birçok kişiyi sevindirecek gibi duruyorken bazı kesimi de teknolojinin gerisinde kalma durumundan eleştirilebilir konuma sokabiliyor.

Açıkcası bana sorarsanız Full HD fazlasıyla yeterli bir çözünürlük. Özellikle televizyonlara göre fazlasıyla küçük bir ekranlarda bu çözünürlük farkları çok hissedilmezken bataryayı sömüren bir etken olabiliyor. Bunu da LG G3'te görmüştük.

Aşağıdaki görsel @LlabTooFeR adlı Twitter kullanıcısı tarafından paylaşıldı. Atılan tweette bu görselin resmi HTC One M9 duvar kağıdının olduğu belirtilmiş. 1080p çözünürlüğünde olan resim böylece One M9'un Full HD ekrana sahip olacağını kesinleştiriyor.Gayet hoş ve sade görünen bu duvar kağıdının 2160x1920 piksel çözünürlüğünde olduğu anlaşılıyor. Bu da  1080 x 1920 piksel ekranlı telefonlarda kullanılan duvar kağıdı çözünürlüğü oluyor. (2160p olmasının sebebi ekranı sağa sola kaydırırken arkadaki duvar kağıdının uyum sağlaması için geniş tutulmasıdır)

One M9 için beklenen teknik özelliklere tekrar değinecek olursak Snapdragon 810 işlemci ve  3GB DDR4 RAM ile güç kazanması beklenen telefon 5-inç Full HD Super LCD ekran, 32/64GB depolama kapasitesi ve Android 5.0.2 Lollipoplu Sense 7.0 arayüzü ile gelmesi bekleniyor. Ayrıca 20.7MP arka, 13MP ön kamera ile özellikle özçekimde iddialı olacağı söylenen M9, 2.840mAh batarya ile de günü tamamlamaya çalışacak.

Duvar kağıdı hoşuna giden kullanıcılar bu adres üzerinden indirebilir.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0