HTC One M9 (HTC Hima) Özellikleri Sızdı!

0
0
0
0
0
HTC One M9'un (Yeni adıyla HTC Hima) teknik özellikleri sızdırıldı.
HTC firması özellikle One serisi telefonları ile çok beğeni kazanmıştı. (Buna One X'i de dahil edebiliriz.)  Özellikle One M7 olarak bilinen ve ardından yenilenen versiyonu olan One M8 modeli ile sahip olan kullanıcılardan tam not almıştı. Gerek yeni kamera özelliği olan Ultrapiksel (Gerçi çekim iki de iki tık zoom yaptın mı noise oranı diğerlerine göre fazla oluyor) fazla konuşulmış, gerekse çift hoparlör ve BoomSound ses teknolijisi gibi çok iyi ve kullanıcıyı tatmin eden ve döneminin donanımsal özelliklerini yansıtan (Tanıtımı sonrası yeni versiyon işlemciler de olmadı değil tabi) ve Sense arayüzü gibi Android camiasında belki de en sevilen arayüz olmasıyla da çoğu zaman zirveye oynayan ve HTC'ye büyük çıkış yakalatan telefon serinden bahsediyoruz.

Merakla beklenen yeni HTC One telefonunun daha önce birçok patlayan ya da hala sonucu belli olmayan bilgileri çıkmıştı. Fakat biraz önce sızıntıların efendisi konumundaki @evleaks Twitter profilinin kapanması sonrası koltuğu devralan @upleaks ile teknik özellik detayları sızdırılarak ortaya çıktı.

Telefon adına teknik özelliklerinden önce HTC'nin yeni amiral gemi modelinin adının beklenildiği gibi HTC One M9 yerine HTC Hima olacağını belirtelim.


Görsel temsi bir tasarımdır. Şu an için HTC Hima'ya ait net bir görsel bulunmamaktadır. 
 

 HTC Hima Teknik Özellikleri

  • 144.3x69.4x9.56mm Boyut
  • 5" Full HD 1920x1080 Çözünürlüklü Ekran 
  • 8 Çekirdekli 64 Bit (4x2.0Ghz / 4x1.5Ghz) Snapdragon 810 İşlemci
  • Adreno 430 Grafik İşlemcisi
  • 3GB RAM
  • 20.7MP Arka, 13MP (Ya da 4UP) Ön Kamera
  • 2840mAh Batarya
  • Android 5.0 Lollipop (Sense 7 Arayüzü)
  • Gri, Gümüş, Altın ve Tunç Renkleri


Teknik özellikler bakımından fazlasıyla tatmin edici bir görüntü oluşturan HTC firması da bence 13MP ön kamera yerine (benim telefonun arka kamerası o kadar la) geleneğin devamı açısından 4 Ultrapiksel seçeceğini düşünüyorum. Ayrıca 2840mAh yeni işlemcideki daha az güç tüketme gibi iddiaları doğru ise yeterli denilebilecek bir kapasitede diyebiliriz. (Aslında az gibi de ama bu civarlarda sabitlemişler artık fazla şey edemiyoruz.) Boyut açısından da One M8 modelinden 1-2mm farklar ile aynı boyutta diyebileceğimiz bir ölçüde olacağı görülen HTC Hima'nın asıl farklılığı kamera tarafında yapacağı anlaşılıyor.

Mart 2015'te tanıtılacağı belirtilen HTC Hima'nın %99 ihtimalle bu özelliklerde çıkacağını söyleyebiliriz. Görüntü olarak nasıl olacağı sızıntılara rağmen belli olmayan HTC Hima'da bu görüntülerin de yakın zamanda çıkacağını tahmin ediyoruz.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0