​HTC One M9 Tayvan’da Satışa Sunuldu

0
0
0
0
0
2015'in şüphesiz en iddialı telefonlarından biri olan HTC One M9, bazı sebeplerden ötürü satış tarihi ertelenmiş olsa da, sıkıntılarını çözmüş durumda. HTC One M9, şirketin ana merkezi olan Tayvan'da satışa sunuldu.
HTC One M9’un ilk olarak firmanın da arka bahçesi olarak sayılabilecek Tayvan’da satışa sunulacağını zaten biliyorduk. Ancak önceden açıklanan satış tarihi 16 Mart, söylenenlere göre yazılım sorunlarından ötürü ertelendi.

Bazıları bu sorunun önyükleme ile alakalı yazılımsal bir sorun olduğunu düşünse de iş daha ciddi bir durumda imiş.

Daha önceden oldukça ısınan, hatta bu haberimizde de gördüğümüz gibi eriyen telefonlarla karşılaşmıştık. HTC One M9’da da bu tarz bir sıkıntı yaşandığı için piyasa çıkış tarihi ertelenmiş olabilir.

iPhone 6 Plus, HTC One M8, LG G3 ve Galaxy Note 4 ile birlikle benchmark testine giren HTC One M9, ısınma testinde hiç beklenmedik bir sonuç almıştı. Diğer telefonların ısınma dereceleri 37 - 42 ºC arası iken HTC One M9 55,4 ºC ile kafalarda büyük soru işareti bırakmıştı. Zira cihaz bu sıcaklık seviyesi ile erime sorununa oldukça açık durumdaydı ve bu durumun sebebi olarak görülen şey ise Snapdragon 810’du (teste giren telefonlar içinde sadece HTC One M9’da bulunmakta).Benchmark testinden sonra kafalarda soru işareti bırakan ısınma sorunu üstüne, HTC tarafından gelen açıklamaya göre ise yeni bir sürüm ile yenilenen HTC, bu ısınma sorununu ortadan kaldırmış durumda.

Hatta yeniden yapılan ısınma testi sonunda HTC One M9’un yeni sürümünden sonra ulaştığı sıcaklık 40 ºC (ortalama seviyede).

Isınma sorununu ortadan kaldıran HTC’de şu an işler gayet yolunda diyebiliriz. Kendi memleketi Tayvan’da satılmaya başlanan HTC One M9, 32GB’lık modeli için 698 dolardan, 64GB’lik modeli için ise 732 dolardan satışa sunulmakta.HTC yetkilisi Jason Mackenzie tarafından yapılan açıklamaya göre de HTC One M9, 10 Nisan’da Amerika’da, ve ondan çok kısa bir süre sonra da dünya genelinde satışa sunulmaya başlanacak.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0