• Anasayfa
  • Mobil
  • HTC One M9 ve iPhone 6 Hız Karşılaştırması

HTC One M9 ve iPhone 6 Hız Karşılaştırması

1
1
0
0
0
Kıyaslamaları hepimiz nedense bir ayrı seviyoruz. Hele ki taraflardan biri herhangi bir Apple ürünü olunca. Bu hız testinde Apple'ın iPhone 6'sının karşısında duracak babayiğit ise HTC One M9.
iPhone pek çok özellik göz önüne alındığında hız ve tepki süresi gibi konularda kullanıcılarına her zaman güven vermekte. Apple'ın canavarı içinde binlerce RAM, yüzlerce işlemci barındırmıyor ancak piyasada her zaman rakiplerine göre bir adım önde olmayı başarıyor.

Bir diğer yanda HTC'nin yeni telefonu One M9 da pek yabana atılacak bir cihaz değil. Tıpkı bir önceki modelinde olduğu gibi One M9 da yavaşlama ya da donma olmadan kullanıcıya hızlı ve akıcı bir akıllı telefon deneyimi sunmakta. 

Peki HTC One M9 hız konusunda iPhone 6'nın karşısında durabilir mi? İki telefon arasında 'PhoneArena' tarafından bir hız yarışması düzenlemiş durumda. Yarışmaya başlamadan önce iki telefon için de aynı uygulamalar ve programlar seçilmiş. Uygulamalar aynı sırayla başlatılıp, başlatılan sürelere göre zaman tutulmuş.

İki telefonun da adil bir ortamda yarışması adına aynı Wi-fi bağlantısı, uygulamalar için aynı hesaplar ve telefon rehberinde aynı kişiler kullanılmış. Ayrıca her iki telefon da teste tabii olmadan önce fabrika ayarlarına döndürülmüş.

Sonuçlar ise şu şekilde;

        

HTC One M9 teste süpriz bir başlangıç yaparak 'Telefon', 'Kişiler' ve 'Mesajlar' kısmında iPhone 6'ya güzel bir fark atmış. Ancak hemen toparlayan iPhone 6, ibreyi kendine çevirmiş. Özellikle kamerasının açılma hızı ile dikkat çeken iPhone, Twitter, Instagram gibi üçüncü parti uygulamalarda da rakibine hiç fırsat vermemiş. 

Sonuç olarak -beklenildiği gibi- toplam sürelere bakıldığında iPhone 6, 36.73 saniye ile 48.81 saniye toplamı olan HTC One M9'dan daha hızlı durumda. Bu sonuç HTC One M9'un yavaş bir telefon olduğu anlamına tabiki gelmiyor. Bu sebeple sonuçlar sizi yanıltmasın. Ancak M9'un, iPhone 6'yı yakalayabilmesi için HTC'nin biraz daha zorlaması gerekmekte.

 
1
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
1
0
0
0