HTC'nin Yeni Tasarımlı Kozu: One X9

0
0
0
0
0
HTC kanadından One M9'dan sonra gelen orta halli ama fiyatı biraz fazlaca olan One A9'dan sonra şimdi de daha önce bahsettiğimiz One X9'un görsel ve detayları ortaya çıktı.
HTC için 2015 yılı biraz farklı geçiyor. One M9 ile güzel bir cihaz çıkarmış olsa da Snapdragon 810'un ısınma sorunlarıyla bi cebelleşen firma ardından One A9'u çıkarmış, en ciddi kozu gibi görülse de teknik özellik bakımından orta-üst arasında fakat fiyat bakımından üst seviye bir cihaz çıkarmıştı.

Fiyatının en önemli artış sebebi olan yazılımsal olarak efsane destek ve tasarım olarak görünen One A9'dan sonra sanki 9 serisi gibi bir algı uyandıracak One X9'dan daha önce bahsetmiştik (burada). Firmanın yeni şahı olabilecek ve eskilerde kalan muhteşem One X'in yeni versiyonu olarak düşünülebilecek One X9'un TENAA'ya kaydı düşünce biz de telefonun nasıl olacağını da görmüş ve şaşırmıştık. (burada) Şimdi de sıra render görsellerine geldi.Aynı zamanda tasarımsal detayları ve render görselleri fırlayan telefon eski One X tasarımı, aynı zamanda HTC'nin Butterfly cihazları tasarımını One A9 tasarımıyla birleştirerek bence hoş bir telefon dizaynı oluşturmuşlar. Arkadaki kamera çıkıntısı ise Nexus 6P'ye inceden göz kırparken teknik özellik olarak iste aslında çok iyi ama bellek konusunda sıkıntılı bir seçim yapmışlar.Hemen detaylandıracak olursak 5.5 inçlik Full HD ekran seçimini 2.2 GHz hızında 8 çekirdekli bir çipset ile donatmışlar. Sanırım bunun için iki seçenek var. Ya MediaTek MT6795 olan Helio X10, ya da modifiyeli Helio X20. Yani Qualcomm'dan ağzı yanan HTC, MediaTek'i üfleyerek kullanacak diyebiliriz bir yandan.Ayrıca 16GB depolama gibi düşük ve 2GB RAM gibi üst seviyelere oynayacak telefonda kısıtlı bellek gibi bir seçime giden HTC burada bizi şaşırtıyor. 1TB'a kadar Micro SD desteği sunsa da 32GB ve 4GB olarak bir seçenek yapsalardı aslında hoş olurdu. Ama belki 32GB ve 3GB versiyonu da olabilir sanki. Olsun bizce.Diğer taraflan 13MP arka ve 5MP ön kameraya yer verilen telefonda çift tonlu flaş ile güzel çekimler vaad ediliyor. Ama yine bi 20MP civarlarında olsa fena olmazdı. Fakat olay sadece mp değerinde olmadığı için yazılımsal güzelliklerle yeterli olacaktır büyük ihtimalle.Haydi iyi hoş, güzel telefon da HTC'nin TENAA'ya gönderdiği telefonda niye Android 5.0.2 yüklü arkadaş? Test içindir inşallah. 2016'da çıkartacağın telefonda One A9'u bile 6.0 Marhmallow ile çıkartıp burada 5.0.2 koyarsan harbi "Ne içtiniz?" derler adama. Ama sanki 6.0.1 ile çıkabilir piyasaya. İnşallah.Sonuç olarak hayvan gibi bir telefon yapcakken biraz abartı kısmalar yapmış gibi HTC beyciğimiz. Bi telefon çıksın anlarız tabii, ama bu güzelim tasarımı böyle sistem ile harcamış olmazlarsa seviniriz. Yoksa deli gibi satışı kaçıracak adamlar. (Mo Versi sana diyorum burada, sevgiler)

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0