• Anasayfa
  • Mobil
  • HTC RE Vive'ı Denemek İçin Geliştirici Başvuruları Açıldı!

HTC RE Vive'ı Denemek İçin Geliştirici Başvuruları Açıldı!

0
0
0
0
0
HTC'nin Mobil Dünya Kongresi'nde lanse ettiği ve Valve ile ortak yapımı nedeniyle dikkat çeken HTC RE Vive sanal gerçeklik gözlüğü için başvurular başladı!

Son dönemin önemli gelişmelerinden olan ve hızla yayılmaya devam ettiği için oyuncuları heyecanlandıran sanal gerçeklik teknolojisine oyuncular konusundaki son adım Mobil Dünya Kongresi'nde HTC tarafından tanıtılan ve Valve ile ortaklaşa geliştirilmesi nedeniyle de fazlasıyla dikkat çekerek heyecan yaratan HTC RE Vive sonbaharda geliştiricilere ücretsiz olarak dağıtılacağı açıklanmıştı.

Bu bilgiyi daha önce bu haberimiz ile size aktarmıştık ve bizlere gelen soru ise "Nasıl başvurabiliriz?" şeklinde olmuştu.HTC RE Vive adındaki sanal gerçeklik gözlüğü hakkında pek bilginiz yok ise öncelikle sizi bu haberimize alalım. Şimdi ise konumuza dönelim.

Biraz önce bahsettiğim gibi HTC RE Vive satışa çıkmadan önce bener cihazlar gibi ilk olarak geliştiricilere "HTC RE Vive Developer Edition" adıyla dağıtılacak. Ancak HTC ve Valve'in aldığı karar ile bu ücretsiz olarak yapılacak.

"Peki nasıl olacak bu iş?" Bunun için ilk aranan şart tabiki bir geliştirici olmanız. Yani sanal gerçeklik platformuna ürün geliştirebilme, üretebilme bilginiz ve yeteneğiniz olmalı. Bu konuda bir çalışma yapıyorsanız HTC RE Vive için başvuru yapmanızı tavsiye ederim.

"Nasıl başvurabilirim?" kısmına gelecek olursak eğer, bu bağlantı üzerinden kullandığınız bir Steam profili ile bilgileri "eksiksiz ve hatasız" doldurmanız gerekiyor. Bağlantıya tıkladığınızda karşınıza çıkan "Şirket adı" kısmından da anlayacağınız gibi HTC ve Valve büyük ihtimalle oturmuş şirketlere yönelik bir çalışma yapacak gibi duruyor. Ama bireysel başvuru için de bu kısımları atlayarak şansınızı deneyebilirsiniz.Ayrıca bu başvuru için sanırım "İngilizce" konusunda en azından yazılı şekilde iyi bir seviye istenebilir. Sonuçta adamlar size bunu "Al hadi oyna" diye vermeyecek. Hem ürün geliştirmeniz için, hem de size gönderilecek "Geliştirici Versiyonu" için hata ve sıkıntıları iletmenizi isteyeceklerdir. Bir diğer yandan ise hatırlatmaya gerek var mı bilmiyorum ama sisteminizin de iyi olması gerekecektir. Sonuçta bir geliştirici iseniz kasan, donan bir PC ile ürün geliştiremezsiniz ya da bu teknolojiyi deneyemezsiniz.

"Ülkemizden de başvurabilir miyiz?" diye soracak olursanız eğer, ben bu konuda bir sorun olacağını sanmıyorum. Tabiki binlerce hatta milyonlarca başvuru gelmesi muhtemel ama bizim ülkemizdeki geliştiriciler de bence rahatlıkla faydalanabilirler diye düşünmekteyim.Son olarak eğer başvurunuz kabul edilirse size e-posta ile ulaşacaklar ve başvuru bağlantısında sağ tarafta yazılan paketi gönderecekler. Yani;

HTC RE Vive Developer Edition Sanal Gerçeklik Gözlüğü
2 adet HTC RE Vive kontrolcüsü (Bir sağ ve bir sol ele takılacağı için 2 adet geliyor)
2 adet istasyon (HTC RE Vive'ın bulunduğunuz alanı tarayabilmesi için ortamda iki çapraz köşeye koymanız gerekecek)

Böylelikle gelecek kitiniz ile HTC RE Vive'ı test edebilir, hataları ve eksikleri size bildirilecek yerlere ileterek ürün geliştirmeye başlayacaksınız. Ama dağıtımın yukarıda da söylediğim gibi sonbaharda yapılacağını hatırlatalım.Son olarak da aşağıya tüm bağlantıları bir özet olarak ekliyorum. Yazı içinde arayarak zahmet etmeyin;

HTC RE Vive Haberimiz
HTC RE Vive Steam Başvuru Bağlantısı
HTC RE Vive (SteamVR) Steam Özel Bölümü
HTC RE Vive Steam Geliştirici Destek Sayfası
 

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0