• Anasayfa
  • Mobil
  • HTC Yeni Bir Üst Seviye Telefon Serisi Üzerinde Çalışıyor

HTC Yeni Bir Üst Seviye Telefon Serisi Üzerinde Çalışıyor

0
0
0
0
0
Tayvanlı akıllı telefon üreticisi HTC, bu yıl tanıttığı One M9 modelinden beklenen satış rakamlarına ulaşamayınca yeni bir seri için kolları sıvadı.
Tayvanlı akıllı telefon üreticisi HTC, MWC 2015 fuarında tanıttığı yeni amiral gemisi modeli One M9 modeliyle pek çok takipçisini hayal kırıklığına uğratmıştı. Özellikle serinin son 3 cihazının hemen hemen aynı tasarımda olması ve rakiplerine göre rekabetçi olmayan bir fiyattan satılıyor olması beklentilerin düşmesine sebep olmuş, bu durum da satışlara ciddi anlamda yansımıştı. HTC hisselerindeki düşüşle beraber şirketin CEO'su Cher Wang, bu durumdan dolayı özür dilemek için bir toplantı düzenledi.Cher Wang toplantıda, One M9'un rakiplerine göre geri planda kaldığını belirterek bir nevi eleştirileri kabul etti. Bundan dolayı yeni bir tasarım çizgisiyle One serisinden farklı bir amiral gemisi serisi üretmeyi düşündüklerini söyleyen Wang, bu sayede şirketin kâr durumunu tekrardan yükseltebileceklerini belirtti.

HTC'nin CEO'sunun yaptığı bu açıklamayla beraber One M10 modelinin nispeten daha erken bir tarihte çıkmayacağını, fakat diğer üst seviye akıllı telefonlarla yarışacak donanım ve tasarımdaki bir ara serinin temellerinin atılacağını çıkarabiliriz.

Muhtemelen Ekim ayı gibi tanıtılması beklenen yeni seride acaba Tayvanlı teknoloji devi tüketicilerin çağrılarına kulak verecek mi, bunu zaman gösterecek. (Bir zahmet kulak versinler)

Kaynak: TaipeiTimes
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0