• Anasayfa
  • Mobil
  • Huawei Ascend P7 Video İncelemesi - Teknolojiye Atarlanan Adam

Huawei Ascend P7 İncelemesi - Teknolojiye Atarlanan Adam

0
0
0
0
0
Huawei Ascend P7 İncelemesi - Teknolojiye Atarlanan Adam
Huawei'nin Ascend P7 modeli ofisimize geldi ve biz de sizler için her yerini inceledik.
Huawei, "Çin Güneşi" manasına gelen bu markaya daha önceden de aşinayız diyebiliriz. Zira çoğumuzun evinde hala Huawei marka modem bulunuyor.

Telefonu ilk gördüğümde kasa olarak Turkcell T50' nin aynısını gördüm diyebilirim. Fakat ufak tefek de Sony Xperia Z2 serpintileri de gözüme battı. Fakat tuş dağılımlarını oldukça düzgün buldum özellikle sol tarafta hiç tuş olmaması telefonu düz bir zemine koyunca rahat rahat durmasını sağlıyor, gerek telefondan film izlerken gerekse de fotoğraf çekerken oldukça kullanışlı olmuş bu özelliği.Tasarımından ziyade 124 gram olması ayrıca hoşuma gitti. Cebinizde telefon yokmuş gibi gezip tozabiliyorsunuz. İnce olmasının bence bir avantajı yok ama tasarım olarak şık durmuş. Fakat ince bir cihaz üreteceğiz diye de bazı şeyleri es geçmişler.

Telefonun teknik özelliklerini zaten burada anlatmıştık videoda da görebilirsiniz. Benim ayrıca takıldığım bir kaç konu var. Bunlardan birincisi micro SD kart özelliğinin maksimum 32 GB'a kadar destekleyebilmesi. Aslında SD kart kullanan bir insan değilim genelde bellek taşıyorum her şeyimi de telefona emanet etmeyi sevmem. Fakat yeni bir cihaz çıkaran bir firmanın bunu 64GB yapmaması benim hoşuma gitmedi. Keşke 64GB'a kadar destekleseydi de hiç bunları konuşmasaydık. Takıldığım 2. konu ise batarya konusu. Çok hızlı bir şekilde tükeniyor. Gereğinden fazla hızlı hem de. Normalde böyle bir sorun yaşanmamalıydı çünkü 2500 mAh batarya oldukça iyi sayılabilecek bir batarya. Bataryadan yana sıkıntı yoksa peki bu şarj neden hızlı bitiyor? Bence bu sorun tamamen yazılımsal. Eğer yazılımla düzeltilemezse büyük ihtimalle daha önce hiç görmediğimiz ilk defa tanıştığımız Hisilicon Kirin 910 isimli Huawei'nin kendi yongaseti ile alakalı. Eğer sorun yonga setindeyse bu iş çok sıkıntılı.

Telefonun en beğendiğim özelliğinden bahsetmem gerekirse bu da ekranı olmalı. Öncelikle şunu belirteyim çok telefon tanıttım ve cidden söylüyorum bu kadar parlak ve iyi bir 1080p ekran görmedim. Ekran 441ppi piksel yoğunlu olan cidden başarılı bir ekran gündüz güneşin altında bile gayet sağlıklı bir şekilde okunabiliyor.

Cihaz güzel ufak tefek sorunlar güncellemelerle çözülebilir gibi fakat bu cihazın fiyatı fazla. Kimse 1299TL verip de macera aramaz kendisine. Gider bir LG G2 alır ya da üzerine biraz daha koyar Note 3 alır. Fiyat olarak 999TL 'den satışa sunulsaydı piyasayı allak bullak edecek bir telefon olurdu. Kısaca Huawei Ascend p7 bana göre bir anda parlayıp sonra sönen bir yıldız olacak.

Fotoğrafların ham halini https://cdn.webtekno.com/custom/files/huawei-resimler.zip adresinden indirebilirsiniz.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0