• Anasayfa
  • Mobil
  • Yenilik mi Yoksa Kopya mı? Mate S ve iPhone 6s Plus Arasında Büyük Anket!

Yenilik mi Yoksa Kopya mı? Mate S ve iPhone 6s Plus Arasında Büyük Anket!

0
0
0
0
0
Huawei’nin geçtiğimiz günlerde duyurduğu yeni modeli Mate S’in özelliklerinin iPhone 6s Plus’la inanılmaz bir şekilde benzerlik göstermesi, kafalarda soru işareti oluşturdu.
Huawei, birkaç hafta önce duyurduğu üst düzey akıllı telefon modeli Huawei Mate S’i yakın bir zamanda satışa sunacak. Apple’ın iPhone 6s Plus’ı duyurmadan bir hafta önce duyurulan Mate S, iPhone 6s Plus’la inanılmaz derecede benzer özelliklere sahip.

Örneğin Huawei Mate S’te tıpkı iPhone 6s Plus’ta olduğu gibi altına kaçan gül renk alternatifi bulunuyor. 6s Plus’ın gövdesinin yalnızca arka kısmı beyaz. Diğer tüm renkler de birbirine uyumluluk gösteriyor.

Benzer özellikler yalnızca bununla da sınırlı değil. Örneğin her iki model de 401 ppi yoğunluğunda, 1080 x 1920 piksel çözünürlüğünde ve 5.5 inç büyüklüğünde ekrana sahip. Cihazların incelikleri dahi neredeyse birbiriyle aynı: Mate S 7.2 mm iken iPhone 6s Plus, 7.3 mm inceliğe sahip. Her iki modelde parmak izi tarayıcı bulunuyor ve iPhone 6s Plus’ta bulunan 3D Touch özelliğiyle hemen hemen aynı fonksiyonlara sahip Force Touch, Mate S’te yer alıyor.

Bunların dışında iPhone 6s Plus’ta optik görüntü sabitleyici, otofokus ve çift LED flaşlı 12 MP çözünürlüğünde kamera yer alıyor. Mate S’te ise 13 MP çözünürlük dışında diğer tüm kamera fonksiyonları, 6s Plus’la aynı özelliklere sahip.Avrupa fiyatlarına baktığımızda ise her ikisinin de 800 € civarında olacağı belirtiliyor. Son olarak Mate S ve iPhone 6s Plus’ta 7000 serisi alüminyum gövde bulunuyor.

Şunu tekrar hatırlatmakta fayda var: Mate S, iPhone 6s Plus’tan bir hafta önce duyuruldu. Fakat iPhone 6s Plus’la ilgili aylardır süre gelen haberler silsilesini de es geçmemek lazım ki bu haberlerin hemen hemen hepsi de gerçekleşmiş oldu. Kararı size bırakıyoruz; iki cihaz arasında bir esinlenme var mı? Varsa da hangisi hangisinden esinlenmiş? Yoksa durduk yere biz mi kıllandık?

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0