• Anasayfa
  • Mobil
  • Huawei Yapımı Nexus 6'nın Detayları Belli Oldu!

Huawei Yapımı Nexus 6'nın Detayları Belli Oldu!

0
0
0
0
0
Google'ın bu sene iki farklı firmaya ürettireceği Nexus'lardan Huawei tarafında üretilecek olan Nexus 6'nın detayları benchmark testinde ortaya çıktı!
Google'ın kendi telefonu olarak geçen ve farklı farklı firmalara yaptırdığı Nexus telefonları bildiğiniz gibi bu sene Huawei ve LG olmak üzere iki farklı marka tarafından üretilecek. İlk olarak Nexus 5 2015 olarak çıkacağı söylenilen yeni nesil Nexuslar için Huawei tarafındaki modelin Nexus 6 (2015) olarak geleceği de ortaya çıkmıştı. Şimdi ise Huawei Nexus 6'nın benchmark skorları da ortaya çıkınca teknik özellikleri gün yüzüne çıkmış oldu.

Bu testlere göre üst seviye bir cihaz özelliklerine sahip olacak olan telefon günümüzün popüler işlemcisi Snapdragon 810'u kullancak. Isımna sorunlarından olsa gerek testte 1.5GHz hızında çalıştığı görünüyor. (Snapdragon 615 de olabileceğine dair söylentiler var) 3GB RAM'e de sahip olacağı görünen cihaz haliyle Android 6.0 Marshmallow ile piyasaya çıkacak ve takibi güncellemeleri 2 yıl boyunca takır takır alacak.Tabii bu çıkan benchmark skorları ve yazan özellikler çoğu zaman değişiklik gösterse de belli olmaz. Ancak Snapdragon 810 olması beklenen cihazda 1.5GHz hız ibaresi bulunması da kafa karıştırıcı. Ancak v2.1 olarak bilinen Snapdragon 810 modelinde (Hani OnePlus 2'deki) 4 çekirdeği 1.5GHz hızında iken diğer 4 çekirdeği ise 1.8GHz hızında çalışmakta. Belki de testte A53 tabanlı olan 1.5GHz hızındaki çekirldekleri baz almış olabilir.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0