Huawei Nexus 6P 128GB Seçeneği ile Sunulacak

0
0
0
0
0
Google'ın merakla beklenen yeni Nexus'larını üreten firmalardan biri olan Huawei, telefonu iddialı özelliklerle sunacak.
Bildiğiniz gibi Google'ın yeni Nexus'ları bu sene iki farklı devden gelecek. Bu devler LG ve Huawei. LG cephesinden gelecek olan Nexus, 5X ismine sahip olacakken Huawei karşımıza 6P ile çıkacak.

Bir süre önce telefonun benchmark skorları ortaya çıkmıştı. Bu testle birlikte de detaylı bir şekilde olmasa da bazı özellikleri belli olmuş oldu. Birkaç gün önce bu haberimizde sizlere ortaya çıkan bu özelliklerden bahsetmiştik. 

Tekrar hatırlatmak gerekirse; Huawei Nexus 6P'de yapılan benchmark testlerine göre Snapdragon 810 işlemci olacak. Bunun yanı sıra 3GB RAM, 5.7-inç QHD ekran da telefonda olacak. Tabi bunların dışında Google'ın yeni işetim sistemi Android 6.0 Marshmallow da telefonda yüklü olacak.Telefonun son orataya çıkan özelliği ise sabit depolama alanıyla ilgili. Android Police'in haberine göre, phablet kategorisinde olacak Huawei Nexus 6P, 128GB sabit depolama alanına sahip olacak. Bunun yanı sıra telefonun 32 ve 64GB'lık versiyonları da mevcut olacak. Telefonların fiyatları, depolama kapasitelerine göre 50 ile 100 dolar arasında farklılık gösterecek. Nexus 6P'de hafıza kartı girişi beklenmiyor ki zaten gerek de olmayacak gibi.

Google'ın hem Huawei hem de LG tarafından üretilen Nexus'ları, yeni Android işletim sistemi Marshmallow ile birlikte 29 Eylül'de San Francisco'da düzenleyeceği etkinlikte tanıtması bekleniyor.

Kaynak: GSMArena
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0