• Anasayfa
  • Mobil
  • Huawei'nin Yeni Nexus'u, Mate 8'den İlham Alınarak Üretilecek

Huawei'nin Yeni Nexus'u, Mate 8'den İlham Alınarak Üretilecek

0
0
0
0
0
Huawei tarafından üretileceği neredeyse kesinleşen yeni Googe Nexus telefonunun Mate 8'den ilham alınarak üretileceği söylentileri de ortaya çıktı.
Bildiğiniz gibi Google cihazları olarak geçen veher güncellemeyi ilk alanlar olarak da kıymetli olan Nexus modeli ürünler sürekli farklı firmalara yaptırılmasıyla ünlüdür.

İlk olarak HTC tarafından üretilen Nexus One'ı daha sonra Samsung üretimi Nexus S ve Galaxy Nexus, daha sonra LG üretimi Nexus 4 ve Nexus 5'ten sonra Motorola tarafından en son Nexus 6 üretilmişti.Sıradaki Nexus cihazı için sürekli ciddi söylentiler dolaşan firma olan Huawei için şimdi de hangi telefonun temel alınarak üretileceği de ortaya çıktı. Bu seferki Nexus'un Huawei tarafındaki önemli telefonlardan olması beklenilen ve bu aylarda tanıtılacağı düşünülen Mate 8 modeli baz alınacağı söyleniyor.

Şu anda kesinlik olmasa da  6 inç boyutunda 2K ekran, 8 çekirdekli ve 2GHz hızındaki Kirin 930 işlemci, Mati-T628 MP4 grafik işlem birimi, 4GB RAM - 64GB depolama ve 3GB RAM - 32GB depolama seçenekleri, 20.7MP arka ve 8MP ön kamera seçenekleri gibi detaylar ile tanıtılması beklenilen Mate 8, Huawei Nexus cihazına da hayat vereceği söyeniliyor.Sonbahar aylarında ortaya çıkacağı söylenilen cihaz yukarıdaki özelliklerden biraz farklı olarak 5.7 inç 2K ekran ve Snapdragon 810 gibi özelleştirmeler ile gelebileceğinden de bahsedilmiş.

Şu an için başka detayı bulunmayan telefonun Huawei tarafından üretilmesi durumunda ülkemize çok büyük ihtimalle giriş yapacağını da şimdiden söyleyebiliriz.

Kaynak: MyDrivers
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0