• Anasayfa
  • Mobil
  • Huawei'nin Üreteceği Söylenen Yeni Nexus'tan İlk Özellikler Geldi

Huawei'nin Üreteceği Söylenen Yeni Nexus'tan İlk Özellikler Geldi

0
0
0
0
0
Pek çok telefon şirketinin ardından yeni Nexus cihazının Huawei tarafından üretileceği söylentileri vardı. Şimdi ise Huawei'nin üreteceği Nexus'un bazı özelliklerinin açıklandığı söylenmekte.
Yaklaşık iki ay önce bu haberimizde de belirttiğimiz gibi yeni Nexus'un bu sene Huawei'den gelebileceği konuşulmaktaydı. Aynı şekilde LG'nin de bir Nexus cihazı yapma ihtimali bulunmakta (detaylara bu haberimizden ulaşabilirsiniz). 

Ancak bu tek bir cihaz olacağı anlamına gelmiyor. Bu sene hem LG'den hem de Huawei'den birer Nexus cihazı beklenmekte. Hatta Huawei'nin Nexus cihazı yapacağı kesinleşmiş denilebilir. Öyle ki Çinli bir haber ajansından görev yapan analistlerden biri, yeni çıkacak Huawei Nexus'un bazı özelliklerinin bilindiğini söyleyerek bu özellikleri açıklamış durumda.

Çinli analistin basına sızdırdığı özelliklere göre Huawei Nexus'un 5.7-inç QHD 2560 x 1440 ekranı ve Qualcomm Snapdragon 810 işlemcisi bulunacak. Ancak henüz işlemcinin kesinliği belli değil. Huawei, yapacağı yeni cihaza Qualcomm yerine kendi çipsetlerinden birini koymayı düşündüğü de söylenmekte. Yani Huawei Nexus'un işlemcisinin ne olacağı, telefonun çıkacağı tarihe yakın bir zamanda kesinleşecek.

      

Yine Çinli analiste göre, Huawei yeni Nexus'u bu yılın ikinci yarısında piyasaya çıkarmayı düşünüyor. Eğer bu söylentiler gerçekleşirse (ki şu an piyasanın çoğu uzmanına göre geçekleşecek), bu durum Huawei'yi Nexus cihazı üreten ilk Çinli şirket yapacak.

Kaynak: GSMArena
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0