• Anasayfa
  • Mobil
  • ​Huawei'nin Yeni Telefonu 2K Ekran İle Geliyor

​Huawei'nin Yeni Telefonu 2K Ekran İle Geliyor

0
0
0
0
0
Sanal gerçeklik sektörüne adım atan Huawei, hız kesmeden yeni cihazlarını da VR setlere uyumlu hale getirecek.
Mobil cihaz sektöründe son zamanlarda başarılı bir çıkış yakalayan Huawei, bir süre önce yeni amiral gemisi cihaz ailesi P9'ları tanıtmıştı.

Üst seviye olarak karşımıza çıkan P9'un ardından Huawei, mobil sektörün yeni gözdesi sanal gerçeklik için de önemli bir adım atarak Huawei VR'ı duyurmuştu.

Şimdi ise Huawei, P9 sonrasındaki telefonlarında önemli bir özelliği daha kullanma kararı aldıİki sene önce Huawei yöneticilerinden Richard Yu, 2K çözünürlükteki ekranların gereksiz olduğunu söylemişti. Yu, kullanıcıların FHD (1080 x 1920) ile QHD (1440 x 2560) ekranlar arasındaki farkı ayırt edemediklerini, bu nedenle üst seviye bir telefonda 2K ekran bulunmasının sadece cihazın batarya ömrünü azaltacağını belirtmişti.

Ancak bugüne geldiğimizde Yu'nun düşüncelerinin değiştiğini söyleyebiliriz. Zira Yu, sanal gerçeklik sebebi ile 2K ekranlar hakkındaki düşüncelerini değiştirmiş. Huawei'nin yeni sanal gerçeklik gözlüğü ile bu sektöre ilk adımını atmasının öneminden bahseden Yu, 2K çözünürlükteki ekranların VR için mutlaka gerekli olduğunu ve bu sebeple Huawei'nin bir sonraki cihazında mutlaka 2K ekran bulunacağını açıkladı.Şu an için Huawei'nin VR destekleyen telefonları sadece P9 ve P9 Plus ile sınırlı (birde Huawei tarafından üretilen Nexus 6P'yi sayabiliriz). Ancak Huawei, artık yeni cihazlarında 2K ekrandan vazgeçmeyecek gibi görünüyor.

Son olarak; Yu, Huawei'nin önemli bir yenilik üzerinde çalıştığını da belirtti ancak bu konu hakkında bir bilgi vermedi. Ancak bir tahmin yütürecek olursak; iki sene önce 2K ekranların batarya ömrü açısından gereksiz olduğunu düşünen Yu, şimdi ise bu ekranların mutlaka yeni Huawei'lerde bulunacağını söylüyorsa, muhtemelen bahsi geçen yenilik de batarya ile alakalıdır.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0