Huawei P8 Lite Avrupa'da Satışa Sunuldu

0
0
0
0
0
Akıllı telefon piyasası gün geçtikçe kızışıyor. Çoğu marka geçtiğimiz aylarda iddialı telefonlarla adından söz ettirmişti. Şimdi ise o telefonlar yavaş yavaş Avrupa pazarında yer edinmeye başladı. Huawei'nin P8 Lite'i de bu telefonlardan.
Bir ay önce bu haberimizde sizlere Huawei'nin üç yeni cihazı P8, P8 Lite ve P8 Max'ı tanıtmış ve özelliklerinden detaylı şekilde bahsetmiştik.

Kısa bir süre önce bu üç telefon arasında özellik bakımından bir adım geride kalan, orta düzeye biraz daha yakın olan P8 Lite'in, Almanya'da ön siparişleri başlamıştı. Bugün P8 Lite, Macaristan'da resmi olarak satışa sunuldu.

Herhangi bir duyuru yapılmadan, tabiri caizse bodozlama bir şekilde satışa sunulan P8 Lite, Macaristan'daki Media Markt'larda şu an satışta. Ancak ilginç bir olay var, P8 Lite sadece siyah renk olarak satılmakta. Huawei'nin tanıtımında beyaz ve altın rengi de mevcuttu.

       

5-inç 720p ekrana sahip P8 Lite, 1.2 GHz octa-core işlemcili Kirin 620 çipset, 2GB RAM, 16GB depolama, 13MP arka ve 5MP ön kamera barındırmakta. Android 5.0 Lollipop ile satılan P8 Lite'in fiyatı 297 dolar (yaklaşık 770 Türk Lirası).

Macaristan'da satılmaya başlanan P8 Lite'in (ve diğer P8 modellerinin), -Huawei'nin ülkemizdeki yatırımları da düşünülürse- Türkiye'de de çok büyük ihtimalle satışa sunulacağını beklemekteyiz.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0