iCloud'da Yeni Güvenlik Sistemi

0
0
0
0
0
iCloud'da Yeni Güvenlik Sistemi
​iCloud, güvenlik sistemini üst seviyeye çekmek için iki aşamalı güvenlik sistemini devreye sokuyor. Telefonunuza gelen 4 haneli şifre olmadan hesabınıza giriş yapılamayacak.

iCloud, güvenlik sistemini üst seviyeye çekmek için iki aşamalı güvenlik sistemini devreye sokuyor. Telefonunuza gelen 4 haneli şifre olmadan hesabınıza giriş yapılamayacak.
 
31 Ağustos tarihinde yaşana iCloud faciasından hepinizin haberi vardır. (eminim ki aynı gün torrent siteleri hit basmıştır) Eskiden şifrenizi ele geçiren kişiler, şifrelerinizi kolaylıkla değiştirip depoladığınız tüm verilere ulaşabiliyordu. Ünlülerin fotoğrafları da 2. şahısların ellerine bu şekilde geçmişti. iCloud, benzer bir durumla karşılaşmamak adına güvenlik sistemini daha da güçlendirdi.  
 
İki aşamalı güvenlik sistemi sayesinde şifreniz başka bir kişiye ulaşsa da telefonunuza gelecek olan bildiriyle onay gelmediği sürece hesaba ulaşılması mümkün olmayacak. İkinci aşama olarak gelen bildiri 4 haneli şifre, sadece size geleceği için diğer kişilerin hesabınıza girişi engellenmiş olacak. Yeni güvenlik sistemini aktfileştirebilmeniz için Apple ID ayarınızı Apple’ın resmi sitesi üzerinden değiştirmelisiniz.
 
Ayrıca Apple bununla da yetinmeyip 1 Ekim 2014 tarihinden itibaren iki aşamalı güvenlik sistemini kullanmayan üçüncü parti uygulamalar için iCloud’a ulaşırken farklı şifreleri zorunlu kılacak. Eğer Apple hesabınız varsa size bir e-mail gelmiş olması lazım, bir göz atın.

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0