• Anasayfa
  • Mobil
  • İflas Eden Yunanistan'da Mobil Uygulama İndirmek Yasaklandı!

İflas Eden Yunanistan'da Mobil Uygulama İndirmek Yasaklandı!

3
0
0
0
0
Ülke olarak zor günler geçiren Yunanistan, kemer sıkma politikasına oldukça ilginç bir platformu daha ekledi.
Yaşanan ekonomik kriz yüzünden iflasın eşiğine gelen, ülkecek oldukça zor günler geçiren Yunanistan, kemer sıkma politikası bağlamında uyguladığı maddi yasaklara bir yenisini daha ekledi.

Bankaların kapandığı, insanların kalan paralarını çekmek için bankamatikler önünde bitmek bilmeyen kuyruklar oluşturduğu Yunanistan, turizm gücüne ve ülkenin çektiği turist çokluğuna güvenip ayakta kalmaya çalışıyordu. Ancak bankaların kapatılması bu durumu da önemli ölçüde etkiledi. Turlar iptal oldu, turistlerin planları yarıda kaldı.

Ülkede durum o kadar vahim ki, karşımıza çıkan son olay App Store ile alakalı. Yunanistan'da artık harcamaların kısıtlanması adına Apple'ın uygulama mağazası App Store platformundan yapılan satın alımlar yasaklanmış durumda (malum App Store tanımlı kredi kartından parayı çekiyor, ancak ortada kredi kartının bağlı olduğu bir banka kalmayınca... öyle işte).Ayrıca iş bununla da bitmiyor. Daha önceden indirilmiş uygulamaların içinde bulunan iç alım sistemi de gerçekleşmemekte. Yunanistan gün geçtikçe daha da kötüye gider bir hal almış durumda (gerçi AB'nin biricik Greece'ini ortada bırakacağına zerre inanmıyorum da neyse). Bakalım ilerleyen süreçte Yunanistan'ı daha ne gibi zorluklar beklemekte?
3
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
3
0
0
0
0