İki Dev Arasında Büyük Ortaklık: Leica Kalitesi Telefonlara Mı Geliyor?

0
0
0
0
0
Çin merkezli Huawei ile Almanların fotoğraf ve görüntü yakalama alanındaki uzman markası Leica arasında ortaklık rüzgarları esiyor. Devler arasındaki iş birliği, Japonya'da gerçekleşen CP+ etkinliğinde açıklandı.
Akıllı telefonların, fotoğraf ve video yetenekleri her geçen gün gelişiyor. DSLR’ye yakın fotoğraf kalitesinden söz edilmeye başlandığı bu günlerde, mobil cihaz üreticileri de çalışmalarını sürdürüyor.  Çinli Huawei firması da bu kapsamda Almanların ünlü markası Leica ile bir ortaklığa imza attı. Japonya’nın kamera - fotoğraf alanındaki en büyük etkinliği olan CP+ organizasyonunda duyurulan anlaşamanın kapsamı şu an bilinmiyor ancak şirketler tarafından resmi olarak açıklanmış durumda. 

 Leica Lensli ve Sensörlü Huawei'ler Mi Geliyor?

Henüz net bilgiye sahip olmasak da, her iki firmanın ortaklığının gelecek Huawei modellerine yönelik olduğunu tahmin edebiliriz. Açıkçası, Leica’nın Huawei’ye lens ve sensör konusunda destek sağlayabileceğini düşünüyorum. Çünkü, Leica’nın bu alanda başka markalarla gerçekleştirdiği ortaklıklar bulunuyor. Panasonic’in kamera ve fotoğraf makinalarının lensleri Leica tarafından sağlanıyor ve Leica markası cihazların üzerinde açıkça yer alıyor. 

 Leica, Huawei'ye Ne Kazandırır?

Huawei akıllı telefonlarda Leica marka lens ya da sensör bulunması, bu markanın Avrupa’da ve dünya çapında kalite imajını artırabilir. Çünkü fotoğrafçılık alanında Leica gerçekten değer gören ve sadık bir kitlesi olan markaların başında. Bakalım iki firma arasındaki anlaşmanın kapsamını yakında öğrenebilecek miyiz?
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0