• Anasayfa
  • Mobil
  • Dünyanın İlk HD Video Kaydı Yapan Telefonun Hangisi Olduğunu Biliyor musunuz?

Dünyanın İlk HD Video Kaydı Yapan Telefonun Hangisi Olduğunu Biliyor musunuz?

0
0
0
0
0
Zaman geçtikçe akıllı telefonlara yeni özellikler de gelmeye başladı. Fakat şu anda neredeyse hiç tercih edilmeyen HD (720p) çözünürlüğünde video kaydına sahip ilk telefonun hangisi olduğunu biliyor musunuz?
Artık 4K çözünürlüklü akıllı telefonların duyurulmasına çok az bir zaman kalmışken HD çözünürlüklü akıllı telefonlar, birkaç yıl öncesine kadar çok pahalı fiyatlardan satışa sunuluyordu. Bu çözünürlüğe sahip telefon üreten ilk şirket ise tahmin ettiğiniz gibi Samsung.

Birkaç gün önce resmi blog sayfasında bir yazı paylaşan Samsung, haber metninin içerisinde kendilerine ait akıllı telefonların video kayıtlarını gösteren kronolojik bir görsel paylaştı. Bu görselde HD çözünürlüklü ilk telefonun 2010 yılında üretilen Galaxy S olduğu görülüyor ama bu doğru değil. HD video kaydı yapan ilk telefon, 2009 yılında yine Samsung tarafından üretilen OMNIA HD i8910. (adamların kendilerinden haberi yok)2009 yılında üretilen OMNIA HD i8910, dolayısıyla zamanının sistem özelliklerini bünyesinde barındırıyor. Symbian işletim sistemine sahip olan cihazda 32 GB’a kadar yükseltilebilen 8/16 GB alternatifli dahili hafıza ve 256 MB RAM bulunuyor. Zamanına göre 8 MP gibi oldukça yüksek çözünürlüğe sahip arka kameranın bulunduğu cihazda ayrıca 1500mAh gücünde batarya mevcutmuş.İlk HD video kaydı yapan telefonunuzu hatırlıyor musunuz? Yorumlarınızı bekliyorum.

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0