• Anasayfa
  • Mobil
  • İlk Kez Telefon Üretiminde 3D Yazıcı Kullanıldı

İlk Kez Telefon Üretiminde 3D Yazıcı Kullanıldı

0
0
0
0
0
3D yazıcı ilk defa bir telefonun üretimi için kullanıldı. Bu teknojiyi ilk kullanan firma ise sektörde oldukça yeni.
3D yazıcının kullanım alanlarının sınırsız olduğunu ve birçok işe yarar şeyin bu cihaz sayesinde üretilebildiğini önceki haberlerimizde belirtmiştik. Bundan birkaç gün önce Bluboo Xtouch adındaki bir telefonun özellikleri tanıtıldı.

Telefonu üreten firmanın belirttiğine göre telefonda 2.5D cam kullanılmış, böylece telefonun ekran netliğinin arttırılması amaçlanmış. Bu cam ekrana ek olarak 0.5mm Gorilla Glass 3 ekleyen firma, telefonun sağlamlığının arttırılması amacıyla son derece yeni bir teknolojiye daha başvurmuş.Telefonun ön ve arka kısmındaki kaplamaları 3D yazıcı kullanarak bükülebilir bir maddeden üreten firma, böylece kaplamaların asla kırılmayacağını ve telefonun zarar görme şansının çok daha düşük olacağından söz etti. Bu kaplamaların performanslarını paylaştığı bir video aracılığıyla gösteren firma, Bluboo Xtouch'ın kullanışlı kaplamalarına oldukça güzel desenler de eklemeyi unutmamış.
 

Telefon bükülebilen kaplamalarının yanı sıra 5-inç ekran boyutuna, 1080x1920 ekran çözünürlüğüne, octa-core işlemcili MediaTek MT6753 çipsete, 3 GB RAM'e ve 32GB arttırılabilir hafıza alanına sahip. Ön kamera 13, arka kamera ise 8 MP. Android 5.1 işletim sistemi kullanan telefon, 3050mAh kapasiteli büyük bir bataryaya sahip.

Şu an ön sipariş döneminde olmasından dolayı Bluboo Xtouch 150$ fakat firma telefonun fiyatının birkaç haftaya 100$'a düşeceğini belirtti.

Kaynak: PhoneArena 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0