• Anasayfa
  • Mobil
  • İlk Snapdragon 823 Çipsetli Telefon Ne Zaman Geliyor?

İlk Snapdragon 823 Çipsetli Telefon Ne Zaman Geliyor?

0
0
0
0
0
Mobil cihaz sektöründe en az telefonlar kadar ön planda olan şeylerden biri de yeni nesil çipsetler. İşte o çipsetlerin son üyesi, Qualcomm'un yeni canavarı Snapdragon 823 çok yakında geliyor.
Şu an mobil cihaz sektörünün amiral gemisi cihazları konumunda olup başı çeken telefonlarında -Galaxy S7, HTC 10, LG G5- çipset olarak karşımıza Snapdragon 820 çıkmakta.

Ancak -HTC 10 dışında- MWC 2016 etkinliğinde görücüye çıkan amiral gemisi telefonlar her ne kadar Snapdragon 820 barındırsa da etkinliğin en büyük yıldızlarından biri şüphesiz Qaulcomm'un yeni Snapdragon çipseti 823'tü. En az mobil cihazlar kadar hızlı bir şekilde yenilenen ve her sene karşımıza yeni versiyonlar ile gelen çipsetler arasında şu an zirvedeki isim Snapdragon 823 konumunda.Özelliklerine bakıldığında Snapdragon 820'ye oldukça benzeyen, hız konusunda ise -tahmin edebileceğiniz gibi- 820'nin bir adım önünde olan Snapdragon 823, henüz sektöre giriş yapmış değil. Ancak şimdiden bu yeni çipseti taşıyacak pek çok telefondan söz edilmeye başlanmış durumda.

Birkaç gün önce Asus'un yeni amiral gemisi Zenfone 3'ün Deluxe modelinde Snapdragon 823 bulunacağı yönünde bazı bilgiler sızdırılmıştı. Ayrıca Çinli mobil cihaz üreticilerinden ZTE'in yıl sonuna doğru tanıtacağı Nubia X8'inde de Snapdragon 823 çipseti göreceğiz

Peki bu yeni çipseti barındıran ilk telefon ne zaman satışa sunulacak?Bir süredir Asya pazarında yerini sağlamlaştıran ve ürettiği telefonlar ile özellikle Batı pazarının oldukça ilgisini çeken LeEco, üç hafta önce düzenlenen MWC Şanghay etkinliğinde Snapdragon 823'lü yeni telefon serisini tanıtmıştı. Telefonlar konusunda detaylı bir bilgilendirme yapmasa da LeEco'nun Snapdragon 823'lü cihazları yılın bu özelliği taşıyan ilk telefonları olarak sektöre adım atmaya hazırlanıyor. LeEco'nun yeni telefonları gelen haberler doğrultusunda bu ayın sonunda satışa sunulacak.

Tabi bu telefonların ülkemize gelme durumu şu an için söz konusu değil. Ancak dediğimiz gibi LeEco ve benzeri Asya menşeli markaların dikkat çeken özelliklerde ve standartların üstünde kalitelerde telefonlar üretmesi, bu firmaları kısa bir süre içinde diğer pazarlara da açılması anlamına geliyor.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0