Android'e Apple Music'ten Sonra Bir Apple Uygulaması Daha Geliyor!

0
0
0
0
0
Apple'ın Android'e yönelik açılımları devam ediyor. Apple Music uygulamasını Android kullanıcılarına sunan şirket bir uygulamayı daha rakip platforma taşıyor.
Mobil dünyada çapraz platform uygulamaları giderek artıyor. Microsoft’un iOS ve Android’e, Google’ın iOS’a ve Windows Phone’a yönelik uygulamalarından sonra Apple da bazı uygulamalarını rakip platformlara sunmaya başladı. Kendi uygulamalarını başka platformlara sunma konusunda en katı şirketlerden biri olan Apple, geçtiğimiz dönemde Apple Music uygulamasını Android’e sunarak ilk adımı atmıştı.

 SiMessage Çapraz Platform Oluyor!

İddialara göre Cupertinolu şirketin Android’e yönelik 2. açılımı kendi ekosisteminin mesajlaşma uygulaması iMessage olacak. iOS cihazlar ve Mac’ler arasında kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması iddialar doğru çıkarsa artık Android’de de kullanılabilecek. Böylece, iMessage da çapraz platform özelliğine kavuşmuş olacak.

 13 Haziran'da Tanıtılabilir

Apple’ın Android’e yönelik bu hamlelerinin ardında tabii ki ticari beklentiler ve kendi servislerinin rakip platformlarda yaratacağı ilgi beklentisi var. Android için iMessage uygulamasının 13 Haziran tarihinde başlayacak olan Apple Küresel Geliştirici Konferansı WWDC’de duyurulması bekleniyor. Kim bilir belki de Android için iMessage uygulamasını FaceTime takip eder… 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0