• Anasayfa
  • Mobil
  • Batarya Rekoru 6.000mAh İle Innos D6000'e Geçti!

Batarya Rekoru 6.000mAh İle Innos D6000'e Geçti!

0
0
0
0
0
Sony ve Acer tarafından tanıtılan 4000mAh büyüklüğünü aşan bataryalı telefonlara Mlais ve Bluboo adlı iki firmadan çok daha büyük kapasiteler ile yanıt gelmişti. Fakat yine Çinli Innos adlı marka 6.000mAh ile bu yarışa büyük farkla ortak oluyor.
Bir telefonda son dönemde aranan en büyük özellik batarya büyüklüğü ve süresi olarak dikkat çekiyor. Çünkü örnek vermek gerekirse General Mobile tarafından son olarak tanıtılan ve buradan video incelemesini yaptığımız General Mobile 4G telefonu 700TL gibi bir fiyatına rağmen günlük kullanımda çok rahat bir performans gösterebilecek hale geldi.

Ayrıca Android One ile de tüm güncellemeleri alacak olması GM tarafındaki güncelleme sorununu yaşatmayacak. Sonuç olarak normal bir kullanıcı 1000TL civarındaki fiyat etiketine sahip telefonlarla normal kullanımı rahat rahat karşılayabilir.Peki ya 2000TL'yi aşan 4000TL'ye kadar varan üst seviye ya da amiral gemisi dediğimiz telefonlar ne yapabiliyor? Daha iyi performans, daha uzun süren bir performans. daha iyi kamera ve vb detayları var. Peki General Mobile 4G ile iPhone 6 Plus 128GB modeli arasında batarya performansı arasında ne kadar bir fark olabilir ki? En fazla 1 saat diye sallıyorum.

Yani telefonlarda aradığımız herşey var, evet. Ama batarya performansı dedik mi iş bitiyor. Firmalar daha ince telefon derdine düştüğü için telefonu en kalın yapan etmen olan bataryadan kısarak tek başına dünyayı yönetebilecek güce sahip telefonlarda 6 saati zorla aşacak pil performansı koyarak kullanıcıları çileden çıkartırlar.

Bu konuda daha önce Sony Xperia P2 modelinde 4250mAh batarya ama eh işte özellikler ile, Acer ise 13MP ön ve arka kamera gibi iddialı özelliğinin yanına 4.000mAh batarya koyduğu Liquid X2 ile de büyük batarya koyulabileceğini göstermiş, bu haberimize konu olan Bluboo markası ise 5.300mAh ile "Vay arkadaş" dedirtecek batarya ile arkadaşlarınızın yarı yolda kalan bataryalarını dahil şarj edebilmenize olanak tanıyarak şekil yapmanıza olanak tanıyacak bir telefon tanıttı. (Ülkemizde göremediğimiz senelerdir büyük batarya ile çıkaran Motorola'yı da saygıyla hatırlatalım)Şimdi ise Innos adlı, yani adı sanı pek bilinmeyen bir Çinli firma baktı ki kullanıcıların öncülüğü batarya, biz de abartalım da 6.000mAh batarya koyalım dedikleri D6000 modelini tanıttı.

Evet arkadaşlar tamı tamına 6.000mAh batarya! Bu batarya haliyle kullanıma göre 3-5 gün kullanım süresi sunuyor. (Yeni 3310 diyeceğim de onlar 1 aya kadar varırdı yani) Bu batarya 3250mAh ve 2480mAh olarak ikiye bölünmüş, yani çift batarya taşıyan bir telefona sahip olunuyor. Bu batarya da 188gr ağırlık yapıyor tabii."Şimdi bataryayı böyle döşedilerse teknik özelliklerden adam olmaz" diye düşüneceklerin de yanlış olacağını peşin peşin söyleyeyim. Çünkü telefonda Gorilla Glass 3 ile korunan JDI üretimi 423ppi değerindeki 5.2 inçlik Full HD bir ekran bulunuyor. Qualcomm Snapdragon 615 işlemci, 32GB depolama kapasitesi ve 3GB RAM ile de gayet iyi performans sergileyebilecek olan Innos D6000, f/2.0 özellikli 16MP arka ve 5MP ön kamera ile günümüz gerekli şartlarını başarıyla yerine getiriyor. Ülkemizde de önümüzdeki sene kullanılacak 4G/LTE desteği dahi sunan cihazın 1.800 Yuan, yani 290 Dolar gibi bir fiyatı var. 900TL diyelim düz hesap."Ya bunun daha hesaplısı yok mu?" diyenleri de düşünen Innos aynı özelliklerin 2GB RAM ve MediaTek işlemcili modelini de D6000M adıyla çıkarıp 1.000 Yuan, 160 Dolar, yani 500TL gibi bir fiyata satışa çıkartacak. Daha ne isteriz ki?Üzücü haber Türkiye'de göremeyeceğiz. Ama artık neredeyse herkesin Çin'e giden bir tanıdığı var, istetip getirtmek farz olacak bir telefon diye düşünüyorum. Innos şirketine de tebriklerimizi iletiyoruz. Helal olsun vallahi.

Kaynak: Innos
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0