• Anasayfa
  • Mobil
  • İnsanda Durduk Yere Otobüse Binme İsteği Oluşturan Toplu Taşıma Aracı Uygulaması: Moovit

İnsanda Durduk Yere Otobüse Binme İsteği Oluşturan Toplu Taşıma Aracı Uygulaması: Moovit

0
0
0
0
0
Moovit adındaki bu uygulama sayesinde otobüs, metro, tren hatta dolmuş hatlarıyla ilgili çevrimiçi olacak şekilde bilgi sahibi olabilirsiniz.
Moovit, meşhur Trafi tarzında olsa da çok daha fazla fonksiyona sahip olan süper bir uygulama. Sıklıkla kullandığımız otobüs, tren, metro hatta dolmuş gibi toplu taşıma araçlarının rotasını çevrimiçi olarak çizen, tahmini geliş süresini doğruluk derecesi yüksek tahminlerle kullanıcılarına sunan Moovit, ayrıca yolculuğun toplam süresini de bildiriyor.

Navigasyon desteği, bilmediğiniz bir yerdeki durakları dahi kolaylıkla bulmanızı sağlıyor. Adım adım gitmeniz gereken durakları harita yardımıyla karşınıza getiren Moovit, eğer aktarma yapacaksanız yürüyüş yapacağınız rotayı en kısa olacak şekilde ayarlıyor.

Uygulama, iniş yapacağınız durağı bilmiyorsanız size uyarı bildirimi gönderek önceden haberinizin olmasını sağlıyor. Bu özellik, telefonunuz kilitli olsa dahi çalışıyor.

Yapılan son güncellemeyle ağırlıklı olarak otobüs, metro ve tren hatlarıyla ilgili bilgilere erişebildiğiniz uygulamaya İstanbul minibüs ve sarı dolmuş hatları da eklenmiş durumda. Moovit, maalesef tüm illerde kullanılamıyor fakat ‘büyük’ olarak sayabileceğimiz birçok ilde hizmet veriyor. O iller ve hizmet verilen ulaşım platformları şu şekilde: Ankara Metrosu, Ankaray, Antalya Halk Otobüsleri, Antalya Ulaşım, Antobüs, Beyden, Bursa Teleferik, BURULAŞ, Dentur, Dolmuş, Düzce Belediyesi, EGO, ESHOT, HAVAŞ İDO, İETT, İstanbul Ulaşım, İZBAN, İzmir Metrosu, Kayseray, Kubis, Marmaray, Mavi Marmara, Metrobüs, Minibüs, Prenstur, Şehir Hatları, TCDD, Turyol.

Android, iOS ve Windows Phone platformları için geliştirilen uygulamanın indirme bağlantılarına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

 
  Moovit
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0