• Anasayfa
  • Mobil
  • ​Instagram'da Video Kanalları Dönemi Başlıyor!

​Instagram'da Video Kanalları Dönemi Başlıyor!

0
0
0
0
0
Facebook'un ardından Instagram da videolara olan yönelimini ciddi şekilde arttırmaya başlıyor.
İlk başlarda temel amacı görsel paylaşım platformu olan, sonrasında ise video özelliğini her geçen gün geliştiren Instagram, bu bağlamda en son ve yeni vuruşunu yapmaya hazırlanıyor; video kanalları.

Aslında bu yeni özelliğine bir nevi videoları sınıflandırma da denilebilir. Artık Instagram'ın 'Keşfet' kısmına geldiğinizde uygulama size takip ettiğiniz ve ilgi alanınıza giren şeyler doğrultusunda çeşitli video kanalları önerecek. Bu kanallarda ise çoğunlukla Instagram sayfalarında aynı kategoriye mensup video paylaşan profillerin videoları olacak.
 
Örneğin çoğu Vine fenomeni artık Instagram'da da aktif şekilde bulunmakta. 'Komedyenler' video kanalında bu fenomenlerin profilleri ve videoları sizlere önerilecek. Takip ettiğiniz, beğendiğiniz ya da etiketler ile etkileşimde bulunduğunuz şeyler göre bir algoritma geliştiren Instagram, size sunacağı kanalları da yine bu algoritma üzerinden seçecek.

Şu an için Instagram'da bulunan video kanallarından bazıları şu şekilde;

Dansçılar

Özel Efekt Makyajları

Komedyenler

Kuaförler

Pasta Süsleme Ustaları

Çizgi Roman Sanatçıları

Sanatçılar

Zanaatkârlar

Özellik yavaş yavaş tüm Instagram kullanıcıları için kullanıma sunulmakta. Şu an için toplamda 23 civarında video kanalı var ancak Instagram istediği etkiyi yapabilirse bu kanalların sayısı da muhtemelen artacaktır.

Kaynak: Mashable
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0