• Anasayfa
  • Mobil
  • Instagram’daki Paylaşımlar, Değişen Algoritmayla Artık Daha Farklı Gösterilecek

Instagram’daki Paylaşımlar, Değişen Algoritmayla Artık Daha Farklı Gösterilecek

0
0
0
0
0
Instagram’ın birkaç ay önce duyurduğu algoritma değişikliği, bugünden itibaren devreye girdi.
Instagram, geçtiğimiz Mart ayında yaptığı bir duyuru ile algoritma düzeninde değişikliğe gideceğini açıklamıştı. Aradan geçen 3 aylık sürenin ardından beklenen algoritma tamamlandı ve uygulamaya gönderilen güncelleme ile kullanıcılar bu değişikliği deneyimlemeye başladı.

Instagram’daki paylaşımlar şimdiye kadar hep kronolojik olarak gösteriliyordu. Yetkililer ise gelen şikayetler çerçevesinde hareket eden Instagram, (yapılan istatistiğe göre kullanıcılar, kendi akışlarındaki içeriklerin %70’ini kaçırıyordu) kullanıcıların kendilerine en uygun içeriği bulabilecekleri bu değişikliği hizmete sunduğunu açıkladı.

Yeni algoritma, markalar dahil olmak üzere tüm kullanıcıları daha yaratıcı ve etkileşimi maksimum seviyede tutacak içerikler üretmeye teşvik edecek. Yani yapılan paylaşımları değerli hale getiren hashtag’lerin kullanımı, bu saatten sonra artık çok daha önemli.Twitter, kullanıcılarına yeni algoritmasını devre dışı bırakma olanağını tanımıştı. Instagram’ın yeni algoritmasında ise böyle bir seçenek bulunmuyor. Belki paylaşımları kronolojik olarak takip etmeyi seven kullanıcılar bu durumdan hoşnut olmayacak fakat yine de istediğiniz kullanıcının profiline giderek paylaşımlarını kronolojik olacak şekilde görebilirsiniz.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0