• Anasayfa
  • Mobil
  • Facebook, Instagram'daki Reklamları Kişiye Özel Hale Getirecek

Facebook, Instagram'daki Reklamları Kişiye Özel Hale Getirecek

0
0
0
0
0
Facebook, Instagram'daki reklamlara el atmaya hazırlanıyor.
Uygulamalardaki reklam olaylarına zaten alışmış durumdayız. Bu konuda en mütevazi uygulamalardan biri de Instagram. Ancak Facebook, bu olaya el atmaya hazırlanıyor.

Bildiğiniz gibi Instagram, birkaç sene önce Facebook tarafından satın alınmıştı. Facebook'un bünyesinde barınan Instagram, yaklaşık son bir buçuk senedir belli başlı reklamları kullanıcılarına sunuyordu. Ancak bu reklamlar bir nevi gelişi güzel şekilde profilinizde çıkıyordu. İşte Facebook bu duruma el atacak. Artık Instagram'da çıkacak reklamlar, sizin sevdiğiniz, beğendiğiniz ya da takip ettiğiniz içerikler baz alınarak sunulacak. Peki Instagram bunları nerden bilecek? Cevap Facebook.Instagram, 2016 yılının başından itibaren, sizin ilgi duyduğunuz alanlara daha uygun reklamlar sunabilmek için, Facebook profil bilgilerinizden yararlanmaya başlayacak. Önceden -hatta şu anda da geçerli olan şekilde- Instagram, reklamları kullanıcılara sunarken sadece yaş, cinsiyet ve ülke gibi faktörleri göz önüne alıyor. 

Facebook'un böyle bir sistemi sunmasındaki hedef ise şüphesiz Instagram'ın ulaştığı muazzam kullanıcı sayısı ve Instagram üzerinden belli sayfalarda online alışveriş yapan kişilerin sayısı. Instagram kısa bir süre önce bazı markalara özel ''Shop Now'' özelliği sunmuştu. Bu özellik sayesinde Instagramınızda reklam veren bu belirli markaların gönderileri altındaki Shop Now (şimdi alışveriş yap) butonuna tıkladığınızda Instagram'dan ayrılmadan, gerekli alışveriş sayfasına geçerek online alışveriş yapabiliyorsunuz. Tabi bu özellik şu an belirli ve takipçi sayısı fazla olan birkaç sayfada geçerli. Yeni özellik sayesinde Instagram kullanıcılarına daha özel reklamlar sunarak, online alışveriş sistemini genişletmeyi düşünüyor. Tabi dolayısıyla işin kaymağını yiyecek olan Facebook.

Kaynak: BusinessInsider
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0