• Anasayfa
  • Mobil
  • Instagram’ın, Yalnızca 45 Dakikada Tasarlanan İlk Logosunun İlginç Hikayesi

Instagram’ın, Yalnızca 45 Dakikada Tasarlanan İlk Logosunun İlginç Hikayesi

3
0
0
0
0
Dün büyük bir sürpriz yaparak logosunun renginde ve tasarımında değişiklikler yapan ve bunun için 9 aylık bir çalışma yapan Instagram’ın ilk logo tasarımından bahsedeceğiz.
Dün akşama doğru gelen bir güncelleme ile bize ufak çaplı şok yaşatan Instagram, hem sitenin hem de uygulamanın tasarımında değişiklikler yaptı. Yapılan yorumlara göre Instagram, bu tasarım ve yeni logo için 9 aylık bir çalışma süreci geçirmiş. Tasarlanan ilk logoya göre bunun çok uzun bir zaman olduğunu söyleyebiliriz, zira uygulamanın ilk logosu yalnızca 45 dakika içinde tasarlanmış.

İlk logonun tasarımını yapan kişi Cole Rise. Fotoğrafçı ve tasarımcı olan Core Rise, Instagram için tasarladığı logonun yalnızca 45 dakikasını aldığını ve düne kadar da (yaklaşık 5 yıldır) bu tasarımın kullanıldığını söyledi. 

Logo tasarlandıktan sonra kullanıma açılan bu uygulamayı Apple, App Store’un ana sayfasına koymak istemiş fakat ikon aşağıdaki gibi görününce minik çaplı bir sorun çıkmış (Apple’ın kriterlerine uymamış). İkon, Kevin Systorm (Instagram’ın CEO’su) tarafından hazırlanmış olsa da daha özel bir ikona ihtiyaç duyulmuş ve bu sefer Rise’dan aşağıdaki ikon üzerine çalışması istenmiş. Olaylar o kadar sıkış tepiş gelişmiş ki Apple’a acil olarak ikonun teslim edilmesi gerekiyormuş ve kalan süre ise yalnızca 1 saatmiş. Rise, uygulamanın AppStore’un ana sayfasında yer alabilmesi için ikon tasarımı konusunda Systorm’a yardımcı olabileceğini söylemiş ve 45 dakika içinde aşağıdaki logoyu tasarlamış.Bu gelişme, uygulamanın AppStore’un ana sayfasında çıkmasını sağlamış. Daha sonra üzerinde ufak tefek tasarım değişikliği yapılan logo, düne kadar aşağıdaki şekilde kullanıldı. Instagram’daki işine tasarım danışmanı olarak devam eden Rise, uygulama için filtre dahi geliştirmiş. Filtrenin adı da birçoğumuzun sıklıkla kullandığı, fotoğraflara hafif sarımsı bir hava katan ‘Rise’.

Kaynak: Sosyalmedya.co
3
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
3
0
0
0
0