• Anasayfa
  • Mobil
  • Instagram, Sonunda ‘Kare Formatı’ İnadından Vazgeçti

Instagram, Sonunda ‘Kare Formatı’ İnadından Vazgeçti

0
0
0
0
0
Kullanıcılarının yüklediği fotoğraflara ‘kare’ formatı zorunluluğunu getirmesinden dolayı en başından beri eleştirilen Instagram, sonunda bu inadından vazgeçti.
Bu zamana kadar Instagram’ın fotoğraf ve video yüklenmesi için kullanıcılara getirdiği ‘kare formatı’ zorunluluğu, güzelim fotoğraf ve videoların mundar olmasına sebep olmuştu. (benim de sırf bu yüzden yüklemediğim birçok fotoğrafım vardı, orijinalliğinin bozulacak olmasından dolayı yüklememiştim) Artık ‘beddua’ almalarına kadar sebep olan bu zorunlu format sonunda Instagram tarafından kaldırıldı ve kullanıcılar, fotoğraf ve videolarını orijinali nasılsa o şekilde yükleyebilecekler.

Yakın bir zamanda gelecek olan güncelleme ile dünya üzerindeki tüm kullanıcılar bu özellikten yararlanmaya başlayacak. Güncelleme, ayrıca uygulamanın video filtrelerini de yenileyecek. Artık daha gerçekçi görünecek olan videolara, kullanıcıların isteğine göre yoğunluk efekti uygulanabilecek.Şirket, bu ‘saçma sapan’ format zorunluluğuna aşağıdaki videoyu paylaşarak son verdiğini duyurdu. Uygulamanın 7.5 güncelleme sürümü, şu an için iOS ve Android cihazlar için hazır fakat tüm kullanıcıların bu güncellemeye ulaşması biraz zaman alabilir.
 

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0