• Anasayfa
  • Mobil
  • Instagram, Üçüncü Parti Uygulamaların Kullanımını Engelledi!

Instagram, Üçüncü Parti Uygulamaların Kullanımını Engelledi!

2
0
0
0
0
Geçtiğimiz hafta bir API güncellemesi dağıtan Instagram, uygulama üzerinde kullanılan tüm 3. parti uygulamaları engelledi.
Instagram, son birkaç aydır köklü değişiklikler yapıyor. Yıllardır kullandığı, ikonikleşen logosunu değiştiren Instagram, birkaç gün önce de algoritmasını değiştirmişti. Bunların dışında gözlerden kaçan bir API güncellemesi dağıtan Instagram, uygulamayla birlikte çalışan 3. parti uygulamaların kullanımını engelledi.

Kullanıcıların Instagram uygulamasını indirmeden üçüncü parti uygulamalarla hesaplarını kullanmasına (fotoğraf ekleme vb gibi özelliklere) izin veren şirket, geçtiğimiz hafta çarşamba gününden itibaren buna ‘dur’ dedi. Bunun dışında Instagram içinden çektiği fotoğrafları kullanan Flipboard gibi uygulamalarda da ekran artık boş görünüyor.

Instagram, aldığı bu kararla gün geçtikçe büyüyen kullanıcı kitlesinin hem üçüncü parti uygulamalardan zarar görmesini engelleyecek hem de orijinal uygulamanın çok daha fazla kullanıcıya ulaşmasını sağlayacak.

Hatırlayacağınız üzere Snapchat, kullanıcıların yayınladıktan otomatik olarak sonra silinmesi gereken fotoğrafları veritabanında tuttuğu gerekçesiyle üçüncü parti uygulamaların API’ye erişimini engellemişti.
2
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
0
0
0
0