• Anasayfa
  • Mobil
  • Intel'den Telefonunuzu Kablosuz Klavye Yapan Uygulama: Remote Keyboard

Intel'den Telefonunuzu Kablosuz Klavye Yapan Uygulama: Remote Keyboard

1
0
0
0
0
Bilgisayarınızı telefonunuzdan klavye ve mouse olarak kullanabilmenize yarayan Intel Remote Keyboard adlı uygulama ile ufak tefek işlerinizi rahatça buradan halledebilirsiniz.
Artık özellikle notebook kullanıcıları film veya dizi izleyecekeri zaman bilgisayarlarını televizyonlarına bağlayarak geniş ekran keyfi yaşarlar. Fakat dizüstü bilgisayarların klavyeleri dahili olduğu için eğer evde kablosuz bir klavye yoksa anlık durumlarda durdurup başlatmak için yayıldığınız yerden kalkmak gerekir.

Bunun gibi anlık olarak kablosuz klavye gerektiği durumlarda her daim yanınızda olan telefonunuzu kullanmanızı sağlayacak Intel Remote Keyboard uygulaması adından da anlaşılabileceği üzere telefonunuz üzerinden klavye gibi bilgisayarınızı kontrol etmenizi sağlıyor.Buradan indirebileceğiniz Intel Remote Keyboard bilgisayar uygulamasını ilk olarak Windows 8 ya da 8.1 sürümüne sahip bilgisayarınıza indirip kurmanız gerekiyor. (Ben Win10 TP'de denedim olmadı) Daha sonra Android cihazınızdan yazı sonundaki bağlantı ile indireceğiniz uygulamaları eşleştirerek kullanabileceğiniz bu kalvye uygulaması şu anda yeni çıkması sebebiyle pek de marifetli durmuyor.Kısa süre içerisinde hatalarının ve eksiklerinin giderileceğini düşündüğüm bu uygulama kısa süre içerisinde iOS ve WP platformuna da getirilmesi planlanıyor. Fakat bunun için Microsoft'un Remote Desktop uygulamasını da kullanabileceğinizi belirtmiş olayım.

Android 4 ve sonrası için kurulup kullanılabilen ve Windows 7 ve Windows 10'u desteklemeyen Intel Remote Keyboard, ilerleyen zamanlarda hem desteğini hem de çalışabilirliğini de arttıracaktır. Ancak yukarıdaki örneğim gibi anlık ihtiyaçlarınıza rahatlıka cevap verebilecek gibi duruyor.
 
  Intel Remote Keyboard [ÜCRETSİZ]

1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0