• Anasayfa
  • Mobil
  • İnternet Paketi Biten Kullanıcılar Artık Mağdur Olmayacak

İnternet Paketi Biten Kullanıcılar Artık Mağdur Olmayacak

0
0
0
0
0
Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu, akıllı telefonlarda interneti aktif olarak kullanan tüketicilerin mağduriyetini önlemek için oldukça yapıcı bir düzenleme planlıyor. Abonelerden habersiz internet hizmeti ücretlendirilmesine dur diyecek olan düzenleme birçok tüketicinin sorunlarına çözüm bulmayı hedefliyor. 
Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu, akıllı telefonlarda interneti aktif olarak kullanan tüketicilerin mağduriyetini önlemek için oldukça yapıcı bir düzenleme planlıyor. Abonelerden habersiz internet hizmeti ücretlendirilmesine dur diyecek olan düzenleme birçok tüketicinin sorunlarına çözüm bulmayı hedefliyor. 

Konu ile ilgili açıklama yapan Lütfü Elvan "Abonelik sözleşmelerinde hatların internet hizmetlerine kapatılması hususunda tüketicilerin tercihlerini belirtebilmesi ve buna yönelik olarak abonelik sözleşmelerinde gerekli değişikliklerin yapılması hedefleniyor. Ayrıca hattın açılması sonrasında hatların internete nasıl kapatılabileceği konusunda abonelerin SMS yoluyla bilgilendirilmesi de hedefleniyor. İnternet hizmetlerinin online işlemler, müşteri hizmetleri, bayiler aracılığıyla ve SMS ile kapatılıp açılabilmesi hususunda da düzenleme yapılması gündeme alındı. Telekomünikasyon hizmeti işletmecilerinin sistemlerinde gerekli olabilecek çalışmaları 1 Temmuz 2015 tarihine kadar tamamlamaları hedefleniyor. Konu, BTK tarafından kamuoyu görüşüne açılacak." diyerek duruma son noktayı koydu. 23 Mart'a kadar yazılı olarak kuruma ve "[email protected]" e-posta adresine görüş ve öneriler gönderilebiliyor. 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0