• Anasayfa
  • Mobil
  • İnterneti Kapatmadan Oyunlardaki İnternet Erişimini Nasıl Engellersiniz?

İnterneti Kapatmadan Oyunlardaki İnternet Erişimini Nasıl Engellersiniz?

0
0
0
0
0
Mobil cihazınızda oyun oynarken gerekli gereksiz zamanlarda karşınıza çıkan can sıkıcı reklamları bu yolla engelleyebilirsiniz.
Online bir işlevi olmadığı halde bazı gerekçelerle sürekli veri alışverişi yapan birçok uygulama mevcut. Bunlar internet aracılığıyla kullanıcılarına bir hizmet sunuyor olmasa da uygulamaların veri alışverişi yapmasının çeşitli sebepli var. Bunlardan en önemlisi ise gelir kapısı olan reklamlar. 

Kullanıcılar, kendilerini rahatsız edecek düzede reklam içeren oyunları genelde internetlerini kapatarak oynarlar. Fakat internetinizi kapatmadan da uygulamaların internet erişimini engelleyebilirsiniz. 

Firewall, bu anlamda geliştirilmiş en yararlı uygulamalardan. Özellikle root gerektirmemesi sebebiyle Firewall’ın ihtiyacınızı karşılayacak düzeyde olduğunu düşünüyorum. Aşağıdaki bağlantıyı kullanarak cihazınıza yükleyebileceğiniz Firewall’ı kullanmak için yapmanız gerekenler ise şu şekilde:
 
  • Uygulamayı kurup açtıktan sonra giriş ekranındaki ‘Başlat’ yazısına tıklayın
  • Uygulama, varsayılan olarak internetinizi tamamen erişime kapatır
  • Askıdaki Erişimler’ sekmesine geçip yaparak buradan internet erişimine izin vermek istediğiniz uygulamaları seçin

Bu uygulamanın bir diğer yararlı tarafı, internetinizi kapatarak oyun oynadığınız sırada size gelen WhatsApp, Twitter, Facebook ya da SMS bildirimlerinden mahrum kalıyor oluşunuz. Yani oyun oynarken aklınızın bir yandan ‘acaba hatun (ya da erkek arkadaşım) mesaj yazmış mıdır?’ diye WhatsApp’ta kalmamasını sağlamak için Firewall’ın ideal bir çözüm olduğunu düşünüyorum.

 
  Firewall İndir

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0