• Anasayfa
  • Mobil
  • Intex’ten 133 Dolara, Sanal Gerçeklik Gözlüğü Hediyeli Akıllı Telefon: Aqua View

Intex’ten 133 Dolara, Sanal Gerçeklik Gözlüğü Hediyeli Akıllı Telefon: Aqua View

0
0
0
0
0
Hindistanlı üretici şirket olan Intex, yanında bir de sanal gerçeklik hediye ettiği akıllı telefonu Aqua View’i duyurdu.
Tasarımı itibariyle Nexus 6P (arka kamerası) ve iPhone 6’yı (Home tuşu) andıran Intex’in yeni telefonu Aqua View, yanında sanal gerçeklik gözlüğü (Intex Eyelet) hediye olacağı şekilde duyuruldu. Intex Eyelet’i Google Cardboard’ın biraz daha modifiye edilmiş hali olarak da düşünebilirsiniz, öyle aman aman bir şey beklemeyin yani.

Özelliklerine kısaca baktığımızda 5 inç büyüklüğünde 2.5D kıvrımlı panele sahip HD ekranının olduğunu gördüğümüz Aqua View’da, 4 çekirdekli bir MediaTek işlemci çözümü yer alıyor. MicroSD (32 GB'a kadar) kart destekli 16 GB’lik dahili hafıza alanının bulunduğu modelde 2 GB RAM yer alıyor. Arka kısmında 8 MP çözünürlüğünde arka kamerası bulunan Aqua View’ın işletim sistemini Android 5.1 Lollipop oluşturuyor. Bataryası ise 2200mAh. Ayrıca parmak izi okuyucu sensörünün de bulunduğunu belirtelim.Genel olarak baktğımızda fiyatına göre (133 dolardı) özelliklerinin ortalamanın üzerinde olduğunu söyleyebilirim. Hediye sanal gerçeklikle birlikte cihazın tercih edilebilir olduğunu düşünüyorum fakat yurtdışında satışa sunulup sunulmayacağı henüz netlik kazanmadı.


0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0