iOS 10 Beta 2 Yayınlandı: 'Kaydırarak Ekran Kilidi Açma' Özelliği Geri Döndü Mü?

0
0
0
0
0
iOS 10 Beta 2 Yayınlandı: 'Kaydırarak Ekran Kilidi Açma' Özelliği Geri Döndü Mü?
Yılların iOS özelliği olan 'kaydırarak kilit ekranı açma' iOS 10 Beta 1'de kaldırılmış ve birçok kullanıcının tepkisini çekmişti. Bu özelliğin sonraki betalarda geri gelebileceği yönündeki iddialar Beta 2'de gerçekleşti mi birlikte bakalım...
iOS 10 Beta 1 ile birlikte en çok tartışılan konulardan biri “ekranı kaydırarak kilit açma” özelliğinin kaldırılması oldu. En az yeni sürümün yeni özellikleri kadar ilgi çeken bu değişiklik, 2007 yılındaki ilk iPhone’dan bu yana tüm iOS sürümlerinde yer almıştı. Bazı kullanıcılar değişikliğe tepki göstermiş, bazıları ise gelecek beta sürümlerinde bu özelliğin geri dönebileceğini savunmuştu.

 Ekranı Kaydırarak Kilit Açma Özelliği Geri Döndü Mü?

iOS 10 Beta 2 bazı ufak tefek değişiklikler ile yayınlandı. Tahmin edildiği gibi değişikliklerden biri de ekran kilidi açma sistemine yönelik oldu. Değişiklik oldu olmasına ama üzülerek söylemek gerekirse “ekranı kaydırarak kilidi açma” geri dönmedi. Aksine iOS 10 Beta 2’de getirilen yeni özellik Apple’ın bu konuda ısrarcı olduğunu gösteriyor. İlk betada ana ekran tuşuna basılmasıyla şifre ekranına ulaşılabiliyordu. Beta 2’de ise basılı tutarak da bu ekrana ulaşılması sağlandı.
 

 iOS 10 Beta 2 Hangi Özellikler ile Geliyor?

Gelelim iOS 10 Beta 2’nin diğer özelliklerine… Yeni betada, bildirim merkezindeki yerleşik uygulamalara 3D Touch desteği getirildiğini görüyoruz. Örneğin, “el feneri” ikonuna baskı uyguladığınızda düşük ışık, normal ışık ve yüksek ışık gibi seçenekler çıkıyor. Aynı şekilde, “sayaç” ikonuna basılı tuttuğunuzda ise uygulama hiç girmeden belirli saatler için geri sayım başlatabiliyorsunuz. iOS 10 Beta 2’nin tüm özelliklerini yukarıdaki videoda bulabilirsiniz.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0