• Anasayfa
  • Mobil
  • iOS 10 Çalıştırabilecek Cihazlar Listesinden Hangi Modeller Çıkartıldı?

iOS 10 Çalıştırabilecek Cihazlar Listesinden Hangi Modeller Çıkartıldı?

1
0
0
0
0
Apple'ın yeni mobil işletim sistemi iOS 10'un hangi modeller ile çalışabildiği belli oldu. Uyumlu cihazlar listesinde yanlışlıkla eklenen ve herkesi şaşırtan bir model ise listeden çıkarıldı.
Apple’ın dün akşam tanıtımını gerçekleştirdiği iOS 10’un hangi modelleri desteklediği konusu açıklığa kavuştu. Her ne kadar tanıtım sırasında Apple Yazılımdan Sorumlu Başkan Yardımcısı Craig Federighi bu konuya değinse de Apple sitesine eklenen ilk bilgiler biraz kafaları karıştırmıştı.

 Liste Nasıl Değişti?

Apple.com’da ilk eklenen bilgiler desteklenen cihazların arasında iPad 2’nin de olduğunu gösteriyordu. 2011 yılında satışa sunulan bu cihazın 5 yıl sonra tanıtılan bir işletim sistemi ile uyumlu olması herkesi şaşırttı. Ardından site üzerinde yapılan güncellemeyle iPad 2 modeli iOS 10 uyumlu cihazlar arasından çıkartıldı.

 Desteklenen En Eski Cihaz Hangisi?

Yeni listeye göre iOS 10 destekleyen en eski cihaz iPhone 5 oldu. 2012 yılında tanıtılan bu cihazdan sonra tanıtılan tüm iPhone modelleri tabii ki desteklenen cihazlar arasında. iPad tarafında ise 4. nesil iPad’den yeni tüm cihazlar destekleniyor. iOS 10 kullanabilecek tek iPod modeli ise 6. nesil iPod Touch oldu. Desteklenen tüm cihazları aşağıda bulabilirsiniz.

1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0