iOS 8 Beta 3 Geldi ve Neleri Değiştirdi?

0
0
0
0
0
Apple'ın yeni işletim sistemi olan iOS 8'in betası şuanda geliştiriciler tarafından test ediliyor ve kısa bir süre önce üçüncü sürümü yayımlandı.

WWDC 14 etkinliğinde tanıtılan ve daha sonrasında geliştiricilerin test etmesi için yayımlanan iOS 8'in betası belirli aralıklar ile güncelleniyor ve iOS 8'de olacak özellikler yavaş yavaş betaya ekleniyor. Geçtiğimiz haftalar içerisinde Apple iOS 8'e ikinci güncellemesini sunmuştu. Bu konu ile ilgili olarak daha fazla detayı buradaki haberimizde bulabilirsiniz. Aradan çok zaman geçmeden Apple üçüncü güncellemeyi de yayımladı. Peki ya iOS 8 3 güncellemesi ile birlikte neler geldi?

iOS 8 2 güncellemesi yenilikten ziyade var olan hataları düzeltmeyi hedefleyen bir güncellemeydi. Ancak iOS 8 3 güncellemesi hataların düzeltmenin yanı sıra aynı zamanda yeni özellikleri de beraberinde getirdi. Bu güncelleme ile birlikte kullanıcı arayüzünde bir takım değiştirmeler(iyileştirmeler) yapılmış ve yeni duvar kağıtları eklenmiş. Bunların dışında iOS 8'de yer alan bazı hatalar giderilmiş ve iOS 8'in daha stabil hale gelmesi sağlanmış.
 

 iCloud Drive


WWDC 14 etkinliğinde tanıtılan ve dikkat çeken özelliklerden biri olan iCloud Drive sistemi aktif edildi. iCloud Drive isiminden de anlaşıldığı üzere bulut depolama servisi. Artık teknolojinin geldiği bu noktada bulut depolama servisleri önem kazanmaya başlıyor. Hatta ilerleyen zamanlarda telefonlarımızın depolama alanları epeyce düşük olacağı ve tüm depolama alanımızın bulut servislerinde olacağı düşünülüyor.
 

 Handoff
iPhone, iPad ve Mac cihazları arasında sürekli etkileşim kurmanızı sağlayan Handoff özelliği aktif hale getirildi. Bununla birlikte Apple cihazlarınız arasında daha kolay bir şekilde veri alışverişi yapabileceksiniz. Handoff özelliğini otomatik olarak aktif hale gelmiyor bu nedenle ayarlar menüsünden "Enable Handoff" seçeneğini aktif hale getirmeniz gerekiyor.
 

 Diğer Yenilikler


Handoff ve iCloud Drive özelliklerinin yanı sıra iki özellik daha iOS 8 3 sürümü ile birlikte aktif hale getirildi. Bunlardan ilki QuickType özelliğini açma/kapama oldu. Artık ayarlar kısımına girip QuickType özelliğini aktif yada pasif hale getirebilirsiniz. Bunun dışında fotoğraf uygulamasına fotoğraf paylaşma, mesaj ile gelen fotoğrafları kayıt etme ve son silinen fotoğrafları görüntüleme özellikleri getirildi.

 

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0