• Anasayfa
  • Mobil
  • iOS 8'deki Bir Açık Yüzünden iPhone'lar Büyük Tehlikede

iOS 8'deki Bir Açık Yüzünden iPhone'lar Büyük Tehlikede

0
0
0
0
0
iOS 8'deki Bir Açık Yüzünden iPhone'lar Büyük Tehlikede
iOS 8 de ortaya çıkan güvenlik açığını kullanarak Wi-Fi'ye bağlı olan her iOS cihazı, bitmeyen 'yeniden başlatma' döngüsüne sokulabiliyor.
Bugün San Francisco’da yapılan güvenlik konferansında, Skycure adındaki şirketin yapmış olduğu sunumda ‘No iOS Zone’ adını verdikleri bir iOS açığı belirtildi. Bu açık sayesinde Wi-Fi ye bağlı olan her türlü iOS cihazını çökerterek durmadan aynı hatayı vermesi sağlanabiliyor. Ayrıca bunun yapılabilmesi için hiçbir bağlantıya gerek yok.

iOS 8’de ortaya çıkan açık sayesinde, cihazlara üzerinde oynanılmış SSL sertifikası gönderildiğinde iOS cihazları bitmeyen bir döngüye girerek kendi kendine yeniden başlıyor. 

Aslında bu açığı ilk duyduğunuzda kulağa çokta kötü gelmiyor. Sonuçta bunu yapacak kişinin bağlı olduğunuz Wi-Fi’yi kontrol ediyor olması gerekiyor. Bilmediğiniz her ağa bağlanmazsanız ortada sorun kalmaz.Skycure, geliştirdikleri bu yöntemi WiFiGate olarak adlandırmışlar. Şimdi üstünde çalıştıkları yeni proje ise biraz daha ürkütücü. Bu sefer operatörlerin sağlamış oldukları internetleri hedef alıyorlar. Hali hazırda bu operatörlerin sağladıkları internette bir nevi geniş Wi-Fi ağları üzerinden sağlandığı için çokta zorlanmayacaklarını ve işlemin bir kısmını tamamladıklarını belirttiler.

Kaynak: Gizmodo
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0