iOS 8'den Memnun Olmayanlar iOS 7'ye Nasıl Geçecekler?

1
0
0
0
0
Apple cihazlarında iOS 7.1.2 bulunan kullanıcılardan bazıları, yeni geçtikleri iOS 8'den pek hoşnut değil. Eğer eski sürüme tekrar geri dönmek istiyorsanız henüz geç değil.
Apple cihazlarında iOS 7.1.2 bulunan kullanıcılardan bazıları, yeni geçtikleri iOS 8'den pek hoşnut değil. Eğer eski sürüme tekrar geri dönmek istiyorsanız henüz geç değil.
 

 Peki iOS 7’ye nasıl geri dönülür?

Öncelikle iOS 7’de yapılmış bir yedeğe ihtiyacınız var. iOS 7’ye döndüğünüz anda iOS 8 yedeğinizi geri yükleme şansınız artık kalmayacak. Bunun yanı sıra iOS 7.1.2 firmware’i indirmelisiniz. Firmware dosyasının uzantısı “ipsw” olmalı. Son güncellemeyi yaparken bu dosyayı kaydetmiş olmalısınız. Dosya adının 7.1.2 rakamlarını içermesi gerekiyor.
 
Eğer bu dosyayı bilgisayarınızda bulamıyorsanız onu Redmond Pie’ın sağladığı bağlantılardan indirbilirsiniz. Doğru iPhone / iPad modeli ve doğru kablosuz antenler için sunulan firmware dosyasını indirmeye özen gösterin.


 
Firware’i indirdikten sonra “Find My Phone” işlevini kullanmalısınız. (Ayarlar > iCloud yolunu izleyerek) Daha sonra telefonunuzu bilgisayarınıza bağlayarak iTunes’i çalıştırın.
 
iTunes’ta Summary sekmesine tıkladıktan sonra Windows’ta Shift, Mac’te Option tuşuna basılı tutarak “Restore” düğmesine tıklayın. Sonra da iOS 7.1.2 IPSW dosyasını seçin, kalan kısmı iTunes’ın kendisi halledecektir. Unutmayın; verilerinizi geri yüklemek için iOS 7’de yaptığınız bir yedeğe ihtiyacınız var.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0