IOS 8 Hakkındaki Bilinenler

0
0
0
0
0
Apple'ın bu sene WWDC 2014'te tanıtması beklenen, iPhone, iPoad ve iPad'in işletim sistemi IOS'un yeni sürümü hakkında tüm bilinenleri bu yazmızda anlattık.
Apple'ın üretmiş olduğu cihazların sevilmesinde ve benimsenmesinde büyük rol oynayan IOS'un her yeni sürümü, en az bir önceki kadar merakla beklenmekte. IOS 7 ve 7.1'in büyük bir hızla yüklü cihaz sayısını arttırmasının ardından, IOS 8 konuşulmaya başlandı.

Yeniliği seven Apple kullanıcıları, IOS 8'le aslında nasıl bir arayüzün geleceğini oldukça merak etmekte. Bu yazıda sizlere bu zamana kadar çıkan söylentilerin ve gelebilecek olan özellikleri dile getirdik.1-) Daha çok uzun süredir Apple ürünleri kullanan kişilerin bildiği gibi Apple yeni IOS sürümünü her sene düzenlediği WWDC'de tanıtmakta. Yukarıdaki görselde de IOS 2.0'dan IOS 7'ye kadar uzanan betaların kaç kere yayınlandığı ve kaç gün sürdüğü görülmekte.


2-) İlk olarak Samsung'un Galaxy S5 ile telefona entegre ettiği spor ve sağlık uygulamaları, Apple çalışanının aktardığı bilgiye göre IOS 8'de de (iPhone 6 ile beraber) bulunacak. Apple hali hazırda kullanılan Passbook uygulamasına benzeyecek olan sağlık uygulaması, en çok merak edilen konular arasında yer almakta.


3-) Apple Maps'in çıktığı dönemde yamuk yollar, hatalı ölçümlerden dolaayı kullanıcılardan aşırı tepki almıştı. Her ne kadar bu sorunlar zamanla giderilmiş olsa da hala devam etmekte. Yeni gelecek olan IOS 8'de bu sorunların tamamen giderilmesi bekleniyor.


4-) Başarılı bir biçimde çalışmakta olan Siri'ye IOS 8 ile beraber Türkçe dil desteğinin gelmesi ve tüm uygulamalarda kullanılabilir olması bekleniyor.


5-) IOS 7.1 ile gelen yeniliklerden biri olan iTunes Radio'nun IOS 8 ile birlikte ayrı bir uygulama olarak yer alması bekleniyor.


6-) Preview ile fotoğraf, TextEdit ile PDF ve döküman düzenlemeye izin verecek olan IOS 8 anlaşılan kullanıcılara büyük yenilikler sunacak. Tabii haberde bahsi geçen tüm bilgilerin kesin doğruluk payı bulunmamakta.

Ancak anlaşılan o ki, IOS 8 Apple'ın taşınabilir ürünlerine köklü değişiklikler getirecek. Özellikle Apple'ın bu sene çıkarması beklenen yeni Apple TV, Macbook Air gibi cihazlar daha senkron bir şekilde çalışmaya olanak sağlayan güncelleştirme için tüm dünyanın ilgisi Haziran ayında düzenlenecek olan WWDC 2014'te.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0