IOS 8 ile Beraber, Haritalar Yenilenecek

0
0
0
0
0
Apple'ın Google Maps'i kullanmak istememesiyle kendi harita uygulamasını yapmasıyla, yavaş yavaş iyileştirdiği 'Maps' IOS 8 ile daha da gelişecek. Yeni iddialar doğruysa iPhone ve iPad kullanıcıları güncelleştirmeden memnun kalacaklar gibi görünüyor. 
Dün indirilmeye başlanan IOS 7.1 oldukça iyi karşılandı. Ancak kullanıcıların gözü hala IOS 8'de. Üç ay sonra gerçekleşecek olan WWDC 2014'te tanıtılması beklenen IOS 8 için ünlü site 9to5mac.com'dan yeni iddialar geldi. 

Hatırlanacağı gibi Apple'ın harita uygulaması ilk çıktığında büyük sorunlar yaşanmıştı. Bozuk görüntüler ve yanlış bilgilendirmeden dolayı kullanıcılar haritayı beğenmeyip, Apple CEO'su Tim Cook'un özür dilemesine neden olmuşlardı. 

Sitenin sızdırdığı bilgilere göre, Apple bünyesine kattığı BroadMap, Embark ve HopStop gibi çoğrafi hizmetler üzerinde oldukça başarılı olan firmalar ile şu an kullanılmakta olan sistemi bir hayli ileriye görütereceği belirtiliyor. Apple, daha verimli hesaplamalar, daha kaliteli görüntüler, hava alanları, metro ve otobüs duraklarını geliştirerek kullanıcılara daha iyi bir deneyim yaşatmayı planlıyor. 

Aşağıda yer alan görüntüde, Apple'ın IOS 8'de kullancağı yeni haritanın görüntüsü bulunmakta. Ayrıca standart, melez ve transit olmak üzere 4 farklı harita görüntüleme modu olacak. CarPlay entegrasyonu gibi yeni özelliklerin geleceği IOS 8'deki haritalar, bu yılın sonuna doğru iPhone 4s ve iPad 3 üzeri tüm cihazlara kurulabilecek. 

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0