• Anasayfa
  • Mobil
  • iOS 8 Beta 5 Güncellemesi Geldi! Peki Neler Değişti?

iOS 8 Beta 5 Güncellemesi Geldi! Peki Neler Değişti?

1
0
0
0
0
Apple'ın WWDC'de bizlere sunduğu iOS 8'i çok beğenmiştik. Şimdilik geliştiriciler için yayınlanmış olan iOS 8'in 5. beta sürümü yayınlandı.
Apple'ın WWDC'de bizlere sunduğu iOS 8'i çok beğenmiştik. Şimdilik geliştiriciler için yayınlanmış olan iOS 8'in 5. beta sürümü yayınlandı. Tam sürüme geçmeden önce, beta sürümler sayesinde açıklarını kapatan Apple, 5. sürümüyle geliştiricilerin geri dönüşleri sayesinde açıklarını kapatmaya devam ediyor. Ancak bu 5. betadaki esas olay ufak çaplı değişiklikler ile gelen güzel gelişmeler oldu. 

 iOS 8 Beta Sürümünde Neler Değişti?

Ana Ekranda parmağımızı aşağıya kaydırdığımızda bildiğiniz üzere Spotlight araması geliyordu. Ancak burada kullanıcıların hız konusunda şikayetleri vardı. İşte Apple bu süreyi minimuma çekmeyi başarmış ve gözümüzün algılayabileceği seviyede hızlanma gerçekleştirmiş.Sağlık uygulamasında bulunan sarı renkli insan piktogramı, iCloud'da bulunan mavi, beyaz bulut ikonlarıyla, Apple'ın simgeler üzerinde oynamalar yaptığını görüyoruz.

iOS 8 ile birlikte gelen QuickType klavyenin kimileri için güzel, kimileri için çok gıcık edici olan özelliği otomatik kelime tahmini tek tuş ile kapatılabilecek. Bunun için mesajımızı yazarken ifade eklediğimiz butona basıyoruz ve oradan otomatik kelime tahmini yani “predictive” özelliğini deaktif hale getirebiliyoruz.iCloud'da gelişmelerden nasibini almış durumda. İPhone ve iPad kullanıcıları için önemli bir depolama yeri olan iCloud'a ''iPhone Depolama Optimizasyonu'' seçeneği eklenmiş. Bu sayede çekilen fotoğraf ve videolara dilediğimiz yerden online olarak rahatlıkla erişebiliyoruz. Bu bizim telefonumuzda uygulama veya müzik için daha fazla depolama alanı tutabilmemize yarayacak.Telefonlarının gücünü arkasındaki yazılımından alan Apple firması bakalım tam sürüme kadar daha neler çıkaracak merak ediyoruz. Zaten tam sürümüyle birlikte muhtemelen çıkmış olacak olan iPhone 6, iOS 8 ile beraber Apple severleri fazlasıyla memnun edecek gibi duruyor.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0