iOS 8'in Bilinmeyen Özellikleri

0
0
0
0
0
Apple’ın dün akşam geliştiricileri için özel olarak kullanıma sunduğu iOs 8, büyük bir ilgi ile karşılandı.

Apple’ın dün akşam geliştiricileri için özel olarak kullanıma sunduğu iOs 8, büyük bir ilgi ile karşılandı. Apple'ın sadece lansmanda bahsettiği yeniliklere buradan ulaşabilirsiniz. Health Kit, HomeKit ve diğer anlatılan özelliklerini bir kenara bırakacak olursak, anlatılmayan bir çok güzel özelliği ile iOs 8 oldukça ses getireceğe benziyor. Biz de sizlere iOS 8'in WWDC 20014'te anlatılmayan özelliklerinden bahsedeceğiz.

Seyahat Süresi Bildirimleri

Android kullanıcılarının da kullandığı bir özellik olan, varış noktasına gitmek için gereken süre tahmini, iOS 8 ile birlikte artık iOS platformlarında da yerini alacak. Apple’ın bu özellik için Siri ya da bildirim merkezinden yararlanacağı tahmin ediliyor.

Kamerada Ayrı Odak ve Pozlama Özellikleri

Artık odak ve pozlama kontrolü için herhangi bir kamera uygulaması kullanmaya gerek kalmayacak. Google’ın Android platformuna hediye ettiği Google Kamera uygulamasının ardından Apple da kendi kamera uygulamasını geliştirdi. iOS 8 ile birlikte gelen bu özellik sayesinde daha hızlı ve daha kaliteli fotoğraflar elde edilebilecek.

DuckDuckGo Arama Motoru

Safari’ye sürekli arama motoru seçeneği geliştiren Apple, iOS 8’le birlikte gelen yenilikler kapsamında DuckDuckGo’yu varsayılan arama motoru yapma seçeneğini de sunuyor. Google’dan çok farklı bir gizlilik politikasına sahip olan DuckDuckGo, reklam göstermek için kullanıcılarını takip etmiyor.

Görme Engellilere Özel Klavye

Apple’ın İOS 8’de görme engelliler için özel bir klavye hazırladığı da öğrenildi. Akıllı telefonların geldiği noktayı ve görme engellilerin hayatını kolaylaştıracağını da düşünürsek gerçekten de İOS 8’in en önemli özelliklerinden birisi olacağını söyleyebiliriz.

ios 8

Wi-Fi ile Arama Özelliği

Wi-fi üzerinden FaceTime görüşmeleri sesli ve görüntülü olarak yapılabilse de standart bir telefon görüşmesi wi-fi üzerinden yapılamıyordu. İOS 8 ile gelen yeniliklerden birisi de standart telefon görüşmelerini Wi-fi üzerinden yapılabilir hale getirmek oldu. iPhone’larda olmayan ama bazı önde gelen operatörlerin hizmete sunduğu bu özellik artık Apple kullanıcılarını da kapsayacak. Tabi bu özellik için son sözü söyleyecek olanlar GSM operatörleri.

FaceTime Arama Bekletme Özelliği

İOS 8’e gelen bir diğer yenilik ise FaceTime kullanıcılarını sevindirecek. Artık FaceTime üzerinden görüşme yaparken, başka bir FaceTime araması geldiğinde aramayı bekletme, kabul etme veya reddetme seçeneği de gelecek.

Uygulamaların Pil Kullanım Oranları

İOS 8’e gelen bu özellik ile kullanıcılar hangi uygulamanın ne kadar pil tükettiğini, pili hangi oranda kullandıklarını görebilecekler. Uzun zamandır Android kullanıcılarının da kullandığı bu özellik iOS 8 kullanıcıları için de artık aktif olacak.

İpucu Uygulaması

Bu uygulama hakkında bir çok tahmin yürütülüyor, fakat yapılan tahminleri iki ana başlık altında toplamak mümkün. Bunlardan birincisi Apple’ın bu uygulama ile kullanıcılara işletim sistemine dair ipucu vermesi. İkinci seçenek ise hesap makinesi uygulamasının yanında bir de ipucu uygulaması eklemek. Bu uygulama ile Siri’nin yeni ve bilinmeyen özelliklerinin de keşfedilmesinin sağlanacağı tahmin ediliyor.

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0