iOS 8, iWatch ile Uyumlu Gelecek

0
0
0
0
0
iOS 8, iWatch ile Uyumlu Gelecek
Apple'ın yeni çıkacak işletim sistemi ve akıllı saati ile ilgili yeni detaylar gelmeye devam ediyor. 9toMac.com sitesinden Mark Gurman'ın ortaya attığı iddiayla gelişmiş vücut izleme, sensör tabanlı hareket ve sağlık verileri toplama özellikleri iOS 8'de mevcut olacak.
Apple'ın yeni çıkacak işletim sistemi ve akıllı saati ile ilgili yeni detaylar gelmeye devam ediyor. 9toMac.com sitesinden Mark Gurman'ın ortaya attığı iddiayla gelişmiş vücut izleme, sensör tabanlı hareket ve sağlık verileri toplama özellikleri iOS 8'de mevcut olacak. Bu da iOS 8'in Apple'ın çıkartacağı akıllı saat iWatch ile entegre bir işletim sistemi olacağı anlamına geliyor.

Healthbook adlı bir uygulamanın iOS 8'de yerleşik olarak geleceğini söyleyen Mark Gurman, bu sayede iWatch kullanıcılarının adım sayısı, yaktığı kalori miktarı, yürüme mesafesi, tansiyon, nabız, hidrasyon seviyesi ve kan şekeri gibi değerleri görüntüleyebileceğini söylüyor.

Ancak sadece iWatch tarafından bilgi okuması olmayacak Healthbook uygulamasının bir diğer kaynağı da Apple'ın A7 yongasındaki M7 yardımcı hareket izleme işlemcisi olacak. Vücuda dair bilgileri alması mümkün olmayan M7, sadece yürüme mesafesi gibi değerleri kontrol edebilecek. Uygulamanın tam fonksiyonel çalışması için iWatch'a ihtiyacı olacak.

Giyilebilir teknolojileri özellikle sağlık uygulamalarıyla desteklemeyi amaçlayan Apple, çıkacak akıllı saatini de bu pazar üzerinden kurgulamayı doğru buluyor.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0