iOS 8'le Gelen Yenilikler Neler?

0
0
0
0
0
iOS 8'le Gelen Yenilikler Neler?
​Dün akşam indirilmeye sunulan iOS 8, artık iPhone 4S ve iPad 2 dahil olmak kaydıyla üst modellerinde güncellenebilecek. Peki iOS 7’den tam bir yıl sonra çıkan iOS 8 ile mobil platformda ne gibi değişiklikler/yenilikler oldu?
Dün akşam indirilmeye sunulan iOS 8, artık iPhone 4S ve iPad 2 dahil olmak kaydıyla üst modellerinde güncellenebilecek. Peki iOS 7’den tam bir yıl sonra çıkan iOS 8 ile mobil platformda ne gibi değişiklikler/yenilikler oldu?
 
iOS 7’den 8’e geçtikten sonra, yüzeysel olarak baktığınızda çok fazla değişiklik görünmüyor. Fakat işletim sisteminin backgrounduna (arka planına) baktığımızda önemli sayılabilecek bazı değişiklikler bulunuyor. iOS 8’le birlikte işletim sistemi artık daha açık olacak. Bundan kasıt, uygulamalar artık birbirleriyle iletişim kurabiliyor, merkezi parola yönetimi, farklı hizmetler için parolalarınızı depolayabiliyor. Widget desteğine sahip olan iOS 8 sayesinde örneğin eBay uygulamasına gitmeden açık artırmanızı izleyebilir, direkt olarak teklifinizi artırabilirsiniz.

Açık hale gelmesine kanıt bir başka özellik ise, üçüncü parti klavyelerin yüklenmesine izin verilmesi. Yeni sağlık uygulaması ise farklı uygulama ve cihazlardan gelen fitness verilerini bir arada depoluyor. 

iOs 8 çıktıktan sonra Webtekno Soru cevap bölümne gelen bazı sorular da şöyle:

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0